Ana SayfaGenelTwitter TikTok gibi olacak!

Twitter TikTok gibi olacak!

Dünyanın en zengin insanı konumunda olan Elon Musk, bir süredir satın alma girişimlerinde bulunduğu Twitter ile ilgili ilginç planlarını paylaştı.

Twitter TikTok gibi olacak! Sosyal medyanın en önemli temsilcilerinden biri olan Twitter, uzun bir süredir Elon Musk’ın satın alım girişimleriyle gündeme geliyor. Hatırlayacağınız üzere, dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, önce ünlü sosyal medya platformunun hisselerinin bir kısmını satın almış, daha sonra ise tamamının tek sahibi olmak için 45 milyar dolar ödemeyi kabul etmişti.

Twitter TikTok

Tam anlaşma sona erdi, Twitter artık Elon Musk’ın şahsi şirketidir diyeceğimiz sırada anlaşmayı donduran ünlü milyarder, bunun gerekçesi olarak ise Twitter’da bulunan bot hesapların sayısından şüphe duymasını göstermiş ve bu şüphe giderilinceye kadar da anlaşmanın tamamlanamayacağını dile getirmişti.

Twitter TikTok

Twitter TikTok gibi olacak!

Bu hamle üzerine bot hesapların sayısının nasıl tespit edildiğini Elon Musk’a gösteren ve kendi hesabını yapabilmesi için de oldukça büyük bir örneklem veri kümesini ünlü milyarderin kullanımına açan Twitter, halen Musk’dan gelecek yanıtı bekliyor.

Twitter TikTok

Öte yandan şirketin henüz resmi sahibi olmamasına rağmen Twitter çalışanlarıyla bir araya gelerek onların sorularını yanıtlayan Elon Musk, bu söyleşide oldukça dikkat çekici bir açıklama yaptı. Kendisine yöneltilen, Twitter’ın geleceğini nasıl görüyorsunuz sorusu üzerine yanıt veren ünlü isim, amacının Twitter’ı, bilgi ve eğlence merkezi olarak gördüğü TikTok gibi yapmak olduğunu söyledi.

Bu sayede Twitter’ın da 1 milyar kullanıcı sayısını rahatlıkla aşabileceğini söyleyen Elon Musk, sosyal medya platformunun bu potansiyele sahip olduğunu inandığını da söyledi.

Discord yeni özelliklerini duyurdu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting