Ana SayfaGenelTwitter her an çökebilir; çalışanlar işi bıraktı

Twitter her an çökebilir; çalışanlar işi bıraktı

Bugün çok sayıda Twitter çalışanının toplu halde istifa etmesinin ardından sosyal medya platformu çökmenin eşiğine geldi.

Elon Musk, biraz da zorla, 44 milyar dolara Twitter’ı satın aldı almasına ama biraz da kendi tercihleri sebebiyle kendisine koca bir krizin ortasında buldu. Bildiğiniz gibi Elon Musk Twitter’ı alır almaz CEO dahil şirketin en üst üç yöneticisini kovdu. Musk bununla da kalmadı ve Twitter çalışanlarının da yarısını aynı anda işten çıkardı. 44 milyar dolar ödediği şirketin çehresini hızla değiştiren Musk, haliyle sert eleştirilerin hedefi haline geldi.

Bu da yetmezmiş gibi Musk, kalan Twitter çalışanlarıyla da papaz oldu. Kendisini eleştiren çalışanları gözünün yaşına bakmadan kovan Musk, bununla da kalmayıp tüm çalışanlara oldukça zorlu bir sürecin kendilerini beklediğini, buna hazır olmayanların istifa etmesi gerektiğini söyledi. Musk’ın bu blöfü ters tepmiş gibi görünüyor. Çünkü şirketin çalışanları bugün toplu halde istifa etmeye başladı.

Elon Musk, Twitter'ın uzaktan çalışma kurallarını yine değiştirdi

Çok sayıda çalışan bir anda işi bırakınca Twitter bir anda kendisini koca bir karmaşanın içinde buldu. Şu anda ofis binasına kaos hakim. Platformun ayakta kalması için gerekli işleri yapacak yazılımcı bulunamıyor. Ofis binasındaki bu karmaşanın en belirgin örneği ise bugün öğlen saatlerinde ofis binasının dışındaki elektronik panelde Elon Musk’a hakaret eden ifadelerin yayınlanması oldu.

Bugün sabah saatlerinde üst üste gelen istifa haberlerinin ardından şimdi de uygulama ve sitenin her an çökmek üzere olduğu haberleri gündem oldu. Sosyal medya platformunu ayakta tutmak için yeterince yazılımcı kalmadığı için platformun her an çökebileceği söyleniyor. Hatta şirket çalışanlarının kullandığı dahili versiyonun şimdiden yavaşlamaya başladığı belirtiliyor.

2023 Toyota Prius tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting