Twitter dedikoduları ayyuka çıktı! Herkes diken üstünde!

Twitter işten çıkarmalara nihayet son veriyor

Twitter’ı satın aldıktan sonra şirketi büyük oranda bir değişime sokan Elon Musk, işten çıkarma operasyonunda ikinci dalgayı başlattı.

Twitter dedikoduları ayyuka çıktı! Herkes diken üstünde! Elon Musk Twitter’ı 44 milyar dolar karşılığında satın aldığında kimse böyle bir fırtına yaşanmasını beklemiyordu. Öyle ki Twitter el değiştirdikten sonra şirkette sular bir türlü durulmadı. Popüler sosyal medya uygulamasını daha karlı hale getirmek isteyen Elon Musk, CEO olduğundan bu yana aldığı kararlarla tartışma konusu oluyor.

Elon Musk etkisi

Twitter dedikoduları ayyuka çıktı! Herkes diken üstünde!

Şirketi satın aldıktan hemen sonra büyük bir işten çıkarma operasyonu başlatan Elon Musk, Twitter’da yer alan bazı eşyaları da satışa çıkarmıştı. Şimdilerde ise şirkette işten çıkarma operasyonunun ikinci dalgası başlamış durumda.

Elon Musk, banlı hesaplara af sunacak

Cumartesi günü işten çıkartılan kişilere bir e-posta gitti ve karar kendilerine tebliğ edildi. Twitter el değiştirmeden önce 7.500 çalışana sahipken, şimdi bu sayının 2.000 kişinin altına düştüğü ifade ediliyor. Bazı kişiler ise önümüzdeki dönemlerde bunun çok ciddi bir sorun haline gelebileceğini söylüyor.

Elon Musk, Twitter iOS uygulaması hakkındaki problemin çözüldüğünü söyledi

Şirketin maliyetlerini düşürerek karlılığı arttırmak isteyen Elon Musk, çalışan sayısını düşürerek aslında mesai saatlerini de daha esnek hale getirmiş oldu. Bu durumun mevcut çalışanlar arasında huzursuzluğa neden olduğu da konuşulanlar arasında. Şirkette işten çıkarmalar devam eder mi ya da toplu istifalar gelir mi bunu zaman gösterecek. Twitter dedikoduları ayyuka çıktı! Herkes diken üstünde!

iPhone 15 tasarımı tüm hatlarıyla ortaya çıktı