TikTok Türkiye pazarındaki gücünü arttırıyor!

TikTok verileri yabancılarla

Son 2 yılda Instagram’dan bile daha popüler bir hale gelen TikTok, özellikle Türkiye’deki gücüne güç katmaya başladı. Geçtiğimiz yıl önemli başarılara imza atan popüler sosyal medya uygulamasının, önümüzdeki süreçte zirvedeki yerini koruyup korumayacağı ise merak konusu.

TikTok Türkiye pazarındaki gücünü arttırıyor! Hali hazırda sosyal medya çağında yaşadığımız su götürmez bir gerçek. Bilindiği üzere kısa süre öncesine kadar sosyal medya denildiğinde akla gelen ilk uygulama Facebook’tu. Fakat bir süre önce Facebook 50 yaş ve üzeri kitlenin istilasına uğrayınca, genç kitle Instagram’a doğru kaydı.

TikTok kullanıcıları artık filmleri ve TV şovlarını etiketleyebilecek

Şimdilerde ise genel akım TikTok yönünde diyebiliriz. Hatta yapılan son araştırmalara göre TikTok 2022’de en çok indirilen sosyal medya uygulaması olmayı başarmıştı.

Elbette TikTok’un bu başarısı tesadüf değil. İlk olarak farklı bir isim ile hizmet vermeye başlayan TikTok özellikle gençler arasında çok popüler.

TikTok, LG'nin son akıllı TV'lerine geliyor

TikTok Türkiye pazarındaki gücünü arttırıyor!

Genel anlamda TikTok’taki videolar size çok saçma gelebilir. Ya da bunları çekenlere farklı bir gözle bakabilirsiniz. Lakin inkar edemeyeceğimiz bir gerçek var. O da TikTok’un pek çok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de hızla yayılıyor oluşu.

TikTok's livestreaming updates include adult-only broadcasts

İstatistiklere göre TikTok’u indirip video izleyenlerin sayısı bir hayli yüksek. Fakat kullanıcı sayısı izleyici sayısı kadar yüksek değil. Elbette bu TikTok’un popüler olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Tabi ki yine de bekleyip göreceğiz.

Hali hazırda TikTok’un en popüler olduğu ülke Çin. Elbette bunda TikTok’un Çin kökenli olmasının da önemli bir rolü var.

Dacia Spring Türkiye fiyatı netleşiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir