Ana sayfa Genel TikTok Facebook ve Instagram'ı geçti!

TikTok Facebook ve Instagram’ı geçti!

Çinli sosyal medya uygulaması TikTok, Facebook ve Instagram gibi devleri geride bırakarak en çok indirilen 3 uygulama arasına girmeyi başardı.

Son döneme damgasını vurmayı başaran uygulamalardan biri olan TikTok’un 1.5 milyarlık indirilme barajını aştığı açıklandı.

SensorTower tarafından paylaşılan rapora göre Çinli sosyal medya uygulaması, en çok indirilen uygulamalar (oyunlar hariç) kategorisinde açık ara farkla 3. Sıraya yerleşeyi başardı.

TikTok bu başarısıyla birlikte Facebook ve Instagram gibi fenomen uygulamaları da geride bırakmış oldu.

Çin kökenli sosyal medya uygulamasının önünde ise iki isim yer alıyor. WhatsApp ve Messenger.

tiktok

Elbette şu noktayı da atlamamak gerekiyor. Bu indirmelerin büyük bir çoğunluğunu Çin ve Hindistanlı kullanıcılar oluşturuyor. Malum bu ülkelerde bazı sosyal medya uygulamalarını kullanmak yasak. Dolayısıyla kullanımı serbest olan popüler bir uygulamaya talep hayli yoğun olabiliyor.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Çin kökenli bu uygulama, daha çok 20 yaş altı kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Zaten ülkemizdeki kullanıcı kitlesi de genel olarak ergen olarak tabir ettiğimiz yaş grubunda yer alıyor.

İran internet bağlantısını kesti

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler