Ana Sayfa Genel TikTok Türkiye temsilcisi atayacak mı? Bomba gibi açıklama yapıldı!

TikTok Türkiye temsilcisi atayacak mı? Bomba gibi açıklama yapıldı!

Bu aralar tüm gözlerin üzerine çevrildiği TikTok, Türkiye temsilcisi atayacak mı? Sosyal medya şirketlerine tanınan sürenin sonuna gelindi ve açıklamalar peşi sıra yapılmaya başlandı.

Hatırlayacağınız üzere Sosyal Medya Yasası kapsamında TikTok, Türkiye temsilcisi atayıp atamayacağını netleştirmedi. Facebook, Instagram, Twitter, TikTok ve LinkedIn gibi sosyal medya şirketlerinin Ocak 2021 içerisinde yasal temsilci ataması gerekiyordu. Aksi halde ceza almaları kaçınılmaz olacak.

TikTok durumu hemen farketti ve temsilci atama ile ilgili çalışmalara başladı. Bu çalışmalar, yavaş yavaş sonuç veriyor. Son gelen detaylara göre TikTok şu anda yasal temsilci arayışına girdi.

TikTok Türkiye nasıl bir strateji izleyecek?

Geçtiğimiz günlerde TikTok platformunun en çok kazanç sağladığı ülkeler hakkında bir araştırma yapmıştık. Bu araştırma sonuçlarında Türkiye, bu platforma en fazla para kazandıran 3. ülke oldu.

TikTok Türkiye temsilcisi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, VK ve YouTube’un ardından TikTok’un da Türkiye’de temsilci atayacağını söyleyerek bütün sızıntıları doğrulamış oldu. Birçok kişi sosyal medya şirketlerinin bu anlaşmaya yanaşmayacağını düşünüyordu.

Son olarak uygulama tarafından bazı açıklamalara yer verildi. Açıklamada, “Faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda, onlara katılmasak bile yerel yasalara saygı göstermekte kararlıyız. Bu itibarla, yasanın gerekliliklerine uyacağız” denildi.

Şu an ortaya çıkan tüm detaylar, TikTok platformunun kesin olarak temsilci atayacağını gösteriyor. Bu durumda en azından reklam cezasından kurtulacaklar. Facebook ve Twitter gibi şirketler ise konuyla alakalı sessizliklerini korumaya devam ediyor. Gelişmeler oldukça sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting