Ana SayfaGenelTikTok videoları kaldırılıyor: 81 milyon video silindi

TikTok videoları kaldırılıyor: 81 milyon video silindi

Gelen son detaylara göre sakıncalı bulunan TikTok videoları kaldırılıyor. Konuyla ilgili sosyal medya devine birçok soru soruldu. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Hiç şüphesiz dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde TikTok bulunuyor ancak TikTok videoları kaldırılıyor. Aylık aktif kullanıcı sayısı bakımından değerlendirildiğinde 1 milyar kişiye ulaşmayı başaran bu uygulama büyümeye devam ediyor. Hatta kimileri onun TikTok şirketini bile geçeceğini iddia ediyor. Özellikle çocuklar ve gençler bu uygulamaya çok fazla önem veriyor.

Sosyal medya devi her ne kadar fazlasıyla tercih edilse bile yine de bazı sorumluluklara sahip. Bunlardan en önemlisi hiç şüphesiz çocuklar. Ortaya çıkan araştırma sonuçlarına göre 1 Nisan ile 30 Haziran 2020 tarihleri arasında platformdan kaldırılan içerik sayısı 81 milyon seviyesine kadar ulaştı.

Sakıncalı görülen TikTok videoları kaldırılıyor

Cinsel faaliyetler, şiddet içeren, çocuk güvenliği ve yasa dışı faaliyetler gibi türlerde yer alan tüm videolar silindi. Böylece TikTok aslında çocuklar için normalden çok daha fazla çaba harcadığını göstermek istiyor. Özellikle gençlerin ve çocukların bu uygulamayı daha fazla kullandığını hatırlatalım.

TikTok videoları kaldırılıyor

İçerik politikalarını ihlal eden tüm videolar TikTok platformundan siliniyor. Böylece daha çok zihinsel açıdan destek olabilecek yararlı paylaşımlar amaçlanıyor. Ortaya çıkan son detaylara göre her gün 90 milyon video bu uygulamaya yükleniyor. Yani silinen video sayısına baktığımızda aslında pek bir şey ifade etmiyor. Ancak kuralları ihlal eden TikTok videoları kaldırılıyor.

TikTok Türkiye’deki kullanıcı sayısını arttırıyor

Facebook şirketinin aldığı tepkiler ortada. Herkes bu şirketi adeta şeytan ilan etmiş durumda. TikTok böyle bir duruma düşmemek için yoğun çaba harcıyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU