Dacia Spring Türkiye fiyatı netleşiyor

Dacia Spring Electric

Hali hazırda Avrupa’da satışta olan Dacia Spring, ülkemizde de satışa çıkmak için gün sayıyor. Tamamen elektrikli motoruyla kullanıcıların karşısına çıkacak olan Spring’in uygun bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Dacia Spring Türkiye fiyatı netleşiyor! Bildiğiniz gibi elektrikli otomobil devri çoktan başladı. Artık şirketler de yatırımlarını bu doğrultuda yapıyorlar. Ortaya konan veriler, 2030 ve sonrasında elektrikli otomobillerin oldukça yaygın hale geleceğini bizlere söylüyor. Dacia Spring de bu dönüşümün ilk meyvelerinden birisi.

1624345982 2021 New Dacia DUSTER 5 scaled

Firmanın uygun fiyatlı elektrikli aracı, bu sene içerisinde Türkiye yollarına çıkmış olacak. Fiyatı hakkında net bir tahmin yapamasak bile ülkemizde satılan diğer elektrikli otomobillere kıyasla daha uygun olacağı bir gerçek.

1624345968 2021 New Dacia DUSTER 1 scaled
VERSION 3 – BVA – ECRAN D’ACCUEIL – VERSION FRANCAISE – FORMAT 4-3

Dacia Spring Türkiye fiyatı netleşiyor

Dacia Spring 2021 yılının Mart ayından itibaren Avrupa’da satılmaya başlandı ve şu ana kadar 51.876 adet sattı. Üstelik daha teslimatı yapılmamış olan 20.000 aracın daha olduğu söyleniyor. Bu durumda otomobile olan asıl talebin 78.000’in üzerinde olduğunu net bir şekilde ifade edebiliriz. Ayrıca Dacia Spring satın alanların yüzde 80’i ilk defa bu markadan otomobil satın aldığını söylüyor. Söz konusu bilgi de aracın başarısını gözler önüne seren bir başka detay.

Dacia Spring Electric

Tam dolu pil ile 225 km menzil mesafesi sunan Dacia Spring, 125 km/s hıza kadar çıkabiliyor. Bu da modeli daha çok şehir içinde kullanılacak bir araç haline getiriyor. Yani uzun yolda gazlamayı sevenler için Spring doğru otomobil olmayabilir. Fakat yakın zamanda ülkemize gelmesi beklenen aracın kapış kapış gideceği de bir gerçek.

HTC yeni VR başlığı Vive XR Elite’i tanıttı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir