TikTok alışveriş uygulaması için ciddi adımlar atıyor

TikTok yeni artırılmış gerçeklik özelliğini duyurdu

Sosyal medyanın en önemli isimlerinden biri haline gelen TikTok kendini bu alanla sınırlamayıp e-ticaret konusunda da önemli bir isim haline gelmek istiyor.

TikTok alışveriş uygulaması için ciddi adımlar atıyor. TikTok ilk çıktığı zamanlarda birçok insanın dalga geçtiği ve ciddiye almadığı bir platformdu. Bununla birlikte daha önce eşine az rastlanır bir hızla büyüyen sosyal medya şirketi, şimdilerde dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformları arasında ilk 5 sırada yer alıyor. Bununla birlikte şirket, bu yüksek potansiyelini kullanabilmek için alternatif yollar arayışına girdi.

TikTok 27 milyon sterlin para cezası ile karşı karşıya

TikTok aslında bir süredir TikTok Shop adı altında e-ticaret faaliyetleri yürüyor. Ancak bu mağaza sadece Güneydoğu Asya ve Birleşik Krallıklar’da aktif.

TikTok, mini oyunlar test ediyor!

TikTok alışveriş uygulaması için ciddi adımlar atıyor

Ayrıca gerek ürün çeşitliliği gerekse de günlük satış hacmi bakımından hala çok iyi seviyelere geldiği söylenemez. İşte şirketin LinkedIn hesaplarını inceleyen bazı analistler, TikTok’un e-ticarete yönelik pek çok iş ilanı açtığını tespit etti.

TikTok ortadan kaldırılma

Bununla birlikte daha önce Amazon, Microsoft, eBay gibi platformlarda çalışan pek çok üst düzey ismin, artık TikTok bünyesinde bulunduğu da fark edildi. Bu gelişmelerden anladığımız TikTok alttan alta e-ticaret hacmini arttırmak ve bu konuda özelliklere gençlere hitap eden devasa bir e-ticaret sistemi kurmak niyetinde. Tabi burada hemen akıllara ünlü sosyal medya devinin Amazon’a rakip olmak istediği fikri geliyor ki bu da hiç saçma değil. Nitekim şirketin planlarının başında, TikTok Shop’u Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunmak geliyor. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konulara ilişkin ne gibi gelişmelere şahitlik edeceğiz.

Web kamerası kullanımı için emsal karar