The Rings of Power genç izleyicilerin ilgisini çekemedi

The Lord of the Rings The Rings of Power

Amazon’un bugüne kadarki en önemli yatırımlarından biri olan Yüzüklerin Efendisi dizisi The Rings of Power, gençlerin ilgisini çekmeyi başaramadı.

Uzun süredir heyecanla beklediğimiz Yüzüklerin Efendisi dizisi The Lord of the Rings: The Rings of Power, geçtiğimiz ay yayınlanmaya başladı. Amazon Prime Video tarafından hazırlanan ve yayınlanan dizinin sekiz bölümlük ilk sezonu geçtiğimiz günlerde final yaptı.

Dev bir bütçeyle çekilen ve bunun da etkisiyle beklentileri epey yükselten Yüzüklerin Efendisi dizisi, genel olarak ne izleyicileri ne de eleştirmenleri memnun edebildi. Büyük beklentilerle başlayan dizi, pek çok kişi için hayal kırıklığına dönüştü.

Dizi, aldığı negatif yorumlara rağmen Amazon Prime Video’nun bugüne kadar en çok izlenen yapımlarından biri oldu. Ancak gelen son bilgiler gösteriyor ki The Rings of Power, önemli bir kitlenin ilgisini çekmeyi başaramamış.

the rings of power 2

Amerika’da dizilerin reytinglerini takip eden başlıca şirket olan Nielsen tarafından paylaşılan son verilere göre, The Rings of Power özellikle gençlerin ilgisini çekmeyi başaramadı. Dizinin ABD’deki izleyicilerinin yüzde 71’i 35 yaş üzeri. Oysa aynı dönemde başlayan ve yine fantastik türünde bir dizi olan House of the Dragon için tam tersi bir durum söz konusu. House of the Dragon izleyicilerinin yüzde 68’i 18-49 yaş aralığında.

Peki Yüzüklerin Efendisi dizisinin gençlerin ilgisini çekememesi neden önemli? Çünkü gençler sosyal medyada çok daha aktif ve izledikleri diziler konusunda da sık sık paylaşımlar yapıyorlar. Bu da dizinin popülaritesini arttırıyor ve daha fazla izleyici çekmesine yardımcı oluyor.

Genç izleyicilere ulaşamamasının bir sonucu olarak The Rings of Power, sosyal medyada House of the Dragon’ın çok gerisinde kaldı. Örneğin TikTok’ta “TheRingsOfPower” hashtag’i 656 milyon görüntülenme alırken, “HouseOfTheDragon” hashtag’i 5.4 milyar izlenmeye ulaştı.

Yüzüklerin Efendisi film üçlemesinde anlatılan olayların asırlarca öncesinde, Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ında geçen The Lord of the Rings: The Rings of Power, Karanlık Lord Sauron’un güç kazanmaya başladığı ilk dönemde geçiyor. Elfleri ve insanları kandırarak Güç Yüzüklerini yaptıran Sauron, Orta Dünya’da yaşayan tüm halkları tehdit eden ölümcül bir güç haline geliyor.

Tüm zamanların en pahalı dizisi olan The Lord of the Rings: The Rings of Power’da Galadriel ve Elrond gibi tanıdık karakterlerin genç halleri de yer alıyor.

Yeni Silent Hill oyunları duyuruldu