Yüzüklerin Efendisi için heyecanlandıran gelişme!

Yüzüklerin Efendisi dizisinden beklenmeyen hamle

Orta dünya severlerin büyük ilgiyle izleyeceği The Hobbit ve LOTR üçlemesinden yüzyıllar sonra yaşananları konu alacak olan dizi fragmanıyla büyük yankı uyandırdı.

Yüzüklerin Efendisi dizisi için heyecanlandıran gelişme! Lord of the Rings: The Rings of Power dizisinin heyecanla beklenen ilk fragmanı yayınlandı. Orta dünya severlerin büyük ilgiyle izleyeceği The Hobbit ve LOTR üçlemesinden yüzyıllar sonra yaşananları konu alacak olan dizi fragmanıyla büyük yankı uyandırdı.

ABD merkezli teknoloji şirketi Amazon tarafından yaklaşık 250 milyon dolarlık bir bütçe ile hazırlanan The Lord of the Rings: The Rings of Power ya da Türkçe karşılığıyla Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinden ilk fragman geldi. 2 Eylül 2022 tarihinde izleyici karşısına çıkacak olan dizi Amazon Prime videoda yayınlanacak.

Yüzüklerin Efendisi dizisi için heyecanlandıran gelişme!

Dizide rol alacak oyuncular arasında Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Cordova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh gibi isimler yer alıyor.

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, Amazon Prime Video için geliştirilen, J. R. R. Tolkien’in The Hobbit ve The Lord of the Rings kitaplarındaki olaylardan binlerce yıl öncesini anlatacak orta dünya dizisi. Dizi, Orta Dünya’nın İkinci çağında geçecek.

Amazon’un Kasım 2017’de Yüzüklerin Efendisi için televizyon hakkını 250 milyon dolara satın almak için Tolkien Estate ile bir anlaşma yapması ve en az 1 milyar dolar değerinde beş sezonluk bir üretim taahhüdü vermesi neticesinde dizi bugüne kadarki en pahalı televizyon dizisi haline geldi. Dizinin oyuncu seçimleri dünya çapında gerçekleştirildi. Çekimler Şubat 2020’de Auckland, Yeni Zelanda’da, orijinal film serisinin çekildiği mekanlarda başladı.

Guinness rekorlar kitabına giren ilginç bir olay İstanbul’da yaşandı