The Elder Scrolls 6 artık erken geliştirme aşamasında

123 70

Merakla beklenen The Elder Scrolls 6 hakkında yeni haberler var. Bethesda’nın Starfield’dan sonraki en büyük projesi olan TES6’nın geliştirme öncesi aşamadan çıktığı açıklandı.

The Elder Scrolls 6 (Kısaca TES6) ilk olarak 2018’de duyurulmuştu. Aslında TES6, yapım öncesi aşamadaydı. Hatta eleştirmenler tarafından oyunun beklenenden daha erken açıklandığı söylenmişti. Todd Howard geçtiğimiz günlerde yapılan söyleşide erken duyuru yaptıklarını kabul etti. Bu durum Bethesda’nın pazarlama ve iletişimden sorumlu başkan yardımcısı Pete Hines tarafından da onaylandı.

Vandal’la röportaj gerçekleştiren Pete Hines, TES6’nın halen konsept aşamasında olup olmadığı sorusuna, “Hayır, yapım öncesi aşamada değil. Konsept olmaktan çıktı. Erken geliştirme aşamasında” şeklinde cevap verdi. Böylece oyunun artık geliştirme aşaması içinde yer aldığını resmi olarak kabul etmiş oldu.

The Elder Scrolls 6

Hines açıklamasının devamında, “Starfield’i olabilecek en iyi hale getirmek istiyoruz. The Elder Scrolls 6 üzerinde de çalışıyoruz, ancak ana odağımız Starfield. Yakın zamanda yeni Elder Scrolls oyunu hakkında bir şey duymayacaksınız” dedi. Starfield bir süre daha Bethesda’nın yıldızı olmaya devam edecek diyebiliriz.

Bu senenin başlarında Xbox’ın patronu Phil Spencer da TES6’nın piyasaya sürülmesine 5 yıldan daha uzun zaman olduğunu söylemişti.

Starfield’in çıkmasına az süre kaldı. Starfield, 6 Eylül’de piyasaya sürülecek ve ilk günden Game Pass’e gelecek. Oyunun Premium Edition versiyonunu alanlar 1 Eylül Cuma günü oynamaya başlayacak. Bethesda, Starfield’in çıkmasından sonra geniş çaplı destek planını uygulamaya koymaya hazırlanıyor. Oyuna Shattered Space isimli hikaye DLC’si eklenecek. Bethesda geçmiş dönemde oyunları için birden fazla DLC çıkardı ki, Starfield için de bunu yapması şaşırtıcı olmayacaktır.

Mortal Kombat 1’in önsiparişe açıldığı yeni fragmanla duyuruldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir