Terra Luna 2.0 ile geri dönüyor

LUNC kritik teklife

Yaşadığı çöküşle tüm kripto para piyasasını aşağı çeken Luna’nın arkasındaki şirket olan Terra Luna 2.0 ile geri dönüyor.

Bildiğiniz gibi kripto para piyasası şu sıralar büyük bir krizin içinden geçiyor. Bir süredir düşüşte olan kripto paralar, Terra Luna çöküşünün ardından daha da büyük bir çakılma yaşadı. Yaşanan bu çöküş sırasında binlerce yatırımcı büyük kayıplar yaşadı. Tüm bunlara sebep olan Terra Luna ise yatırımcılarını tam anlamıyla batırdı.

Ancak bu durum Luna’nın arkasındaki şirket olan Terraform Labs’i durdurmaya yetmedi. Şirket Luna 2.0 adını verdiği yeni kripto parasını piyasaya sürdü. Ancak tahmin edeceğiniz üzere Luna 2.0 yatırımcılar tarafından pek de hevesle karşılanmadı.

terra luna

TerraLabs’in yeni kripto para birimi Luna 2.0, çıkışının ardından 20 dolara kadar yükseldi. Ancak öncülü gibi o da burada fazla kalamadı ve kısa süre geçmeden hızlı bir düşüşe geçti. Yaklaşık yüzde 75’lik bir düşüş yaşayan Luna 2.0, 5.75 dolara kadar düştü.

Sözde geliştirilmiş bir blockchain’de yer alan Luna 2.0’ı çıkarmakla kalmayan TerraLabs, eski blockhain’de kripto parası olanlara da Luna 2.0 tokenları göndereceğini açıkladı. Şirket böylece Luna sahiplerinin kayıplarını biraz olsun karşılamayı umuyor.

Ancak pek çok kişiyi batıran kayıpların yerine koyulması imkansız görünüyor. Çünkü mart ayında 104 dolar olan Luna, bugün 1 dolar bile etmiyor. Yine de bazı Luna sahipleri, gerçekten de kendilerine Luna 2.0 gönderildiğini ve en azından ufak bir miktar da olsa zararlarının karşılandığını söylüyor. Tabii TerraLabs’in sebep olduğu çöküşün ardından bunların doğruluğuna inanmayanların sayısı da hiç az değil.

Saniyede 25 GB’a ulaşan süper hızlı internet kullanıcılara sunuldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir