Ana SayfaGenelŞu anda PlayStation 4 alınır mı?

Şu anda PlayStation 4 alınır mı?

Şu sıralar oyun severlerin kafasındaki en önemli sorulardan birisi de bu. Şu anda PlayStation 4 alınır mı? İşte yanıtı.

Oyun severler nefesini tutmuş yeni nesil konsolların gelmesini bekliyor. Hem Microsoft, hem de Sony yeni nesil konsollarını önümüzdeki Kasım ayında satışa sunmuş olacak. Şimdilik bu iki konsolun da ülkemizde kaç TL’den satılacağı net değil. Fakat önümüzdeki süreçte hem PS5 hem de Xbox Series X fiyatı netleşecektir.

Hatta Microsoft geçtiğimiz günlerde Series X ve Series S’in Türkiye fiyatını açıklamış lakin sonradan geri çekmişti. Yine de şimdilik fiyat tarafında soru işaretleri giderilmiş değil.

Peki gelelim asıl bizi ilgilendiren soruya. Hali hazırda PS5’in çıkış arifesinde PlayStation 4 alınır mı?

PlayStation 4

PlayStation 4 almak mantıklı mı?

Hemen şunu belirtelim. Sony artık özel oyunlarını PS4 için getirmeyebilir. Yani önümüzdeki yıl çıkacak olan God of War gibi yapımlar muhtemelen sadece PS5’e özel olacaktır. Dolayısıyla şimdi alacağınız bir PS4 ile yeni Sony oyunlarından mahrum kalabilirsiniz.

Muhtmelen 3. parti yapımcılar PS4’e olan desteğini bir süre daha devam ettirecektir. Lakin 1. parti oyunlarda sıkıntı yaşanması muhtemel.

Tam olarak bu sebepten ötürü şu sıralar Xbox One almak daha mantıklı. Çünkü Microsoft Xbox One konsollarına 3 yıl daha destek vereceğine dair söz verdi. Dolayısıyla şu sıralar PS4 yerine Xbox One almak daha mantıklı olabilir. Elbette yine de tercih kullanıcıların.

FIFA 21 sistem gereksinimleri açıklandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting