Ana SayfaGenelPS5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı

PS5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı

Sony düzenlediği etkinlikle PlayStation 5 fiyatı ile çıkış tarihini açıkladı. İşte PS5 fiyatı ve çıkış tarihi.

Sony düzenlediği yeni etkinlikte PS5 hakkında en çok merak edilen 2 detayı aydınlattı. Konsolun fiyatı ve çıkış tarihi.

Bilindiği üzere Microsoft yeni nesil konsolunu Kasım ayının başında satışa sunacağını açıklamıştı. Sony cephesinden de benzer bir tarih geldi. Ayrıca Sony’nin yeni nesil konsolu için biçtiği fiyat tarifesi de Xbox Series X ile aynı çizgide diyebiliriz.

Sony tarafından düzenlenen özel etkinlik yaklaşık olarak 1 saat sürdü. Bu etkinlikte daha önce PS5 için duyurulmuş olan yapımlardan yeni videolar izledik. Elbette herkesin beklediği asıl haber sona saklanmıştı. Yani konsolun çıkış fiyatı ve tarihi.

PS5 Türkiye fiyatı

İşte PS5 fiyatı ve çıkış tarihi

Sony PlayStation 5 için daha önce de tahmin edildiği üzere 499 dolarlık bir etiket belirlemiş. İyi haber ise All Digital versiyonun 399 dolar olması. Yani PS4 Pro ile PS5 All Digital arasında öyle uçuk bir fiyat farkı olaması gerekiyor. En azından duyurulan fiyatlardan anladığımız bu.

Öte yandan PS5 Japonya ve ABD gibi 5 – 6 ülkede 12 Kasım’da satışa çıkacak. Diğer ülkelerde ise konsolun raflardaki yerini alacağı tarih 19 Kasım.

Bu arada konsolun Türkiye fiyatı ile ilgili net bir açıklama gelmiş değil. Muhtemelen Sony Türkiye cephesi de Microsoft Türkiye’den bir hamle bekliyor olabilir.

Altın kaplama PS5 uçuk fiyatıyla satışta

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU