Starfield çıkmadan ilk güncellemesini aldı

123 65

Starfield çıkmasına birkaç gün kaldı. Fakat Bethesda şimdiden oyun için ilk güncellemeyi yayınladı.

Bethesda’dan Starfield için ilk yama geldi. Güncelleme Xbox’ta 15.48 GB, PC’de ise 13.4 GB boyutunda. 1.7.23.0 sürümündeki yazılım paketinin tam olarak içeriği belli değil. Fakat yüksek öncelikli birkaç hatayı düzelttiğine dair spekülasyonlar var. Zaten böyle ilk gün yamaları artık geliştiriciler için alışkanlık oldu. Birçok yapıma ilk günden güncelleme geliyor. Bu da ayrıca tartışılabilir bir konu.

Starfield, 6 Eylül’de piyasaya sürülecek ve ilk günden Game Pass’e gelecek. Oyunun Premium Edition versiyonunu alanlar 1 Eylül’de oynamaya başlayacak.

Yeni Hyundai KONA

Starfield, Bethesda’nın yıllar sonra çıkaracağı ilk yeni oyunu olacak. Fallout ve Elder Scrolls serisi senelerdir biliniyor, Starfield ise yeni bir serinin başlangıcı olabilir. Yapımcılar, oyuncuların uzayı keşfetmek için bolca zaman harcayacağını söylüyor.

starfield

Konuya gelecek olursak, 2310 yılında iki büyük taraf arasında Koloni Savaşı adı verilen büyük bir savaş patlak verir. Starfield bu savaştan 20 yıl sonra geçiyor. Oyuncular, uzay kaşiflerinden oluşan Constellation isimli birliğin üyelerinden birini canlandırıyor. Geliştiricilerin açıklamasına göre ana hikaye entrikalarla ve oyuncuyu şaşırtacak sürprizlerle dolu. Bununla birlikte asıl konuya bağlı veya bağımsız olan birçok yan hikaye de var.

Oyunda 1000’den fazla gezegen bulunuyor. Her gezegende yerçekimi farklı. Bu da oynanışı etkileyecek faktörlerden biri olacak. Mesela oyuncular yerçekimi az olan bir gezegende daha yükseğe zıplayıp, tepelik yerlere kısa yoldan kolayca çıkabilecek. Çatışmalarda yerçekiminin etkisi görülecek. Ayrıca her gezegen yörüngesinde bulunduğu yıldıza göre farklı şekillerde ışıklandırmaya sahip. Gezegenlere ulaşmak veya başka yerlere gitmek için asteroit kuşağı gibi yerlerden geçmek gerekecek. Oyuncular sahipsiz gemiler bulabilecek. İddia edilene göre oyunda kara deliklerin de yer aldığı ve bir kara deliğe yaklaşınca etkilerinin de hissedileceği belirtiliyor.

OpenAI, ChatGPT Enterprise’ı kullanıma sundu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir