Ana SayfaGenelSony, güncellenmiş PS5'i piyasaya sürdü

Sony, güncellenmiş PS5’i piyasaya sürdü

Sony PS4’ü için Pro ve Slim varyantlarında piyasaya sürmüştü, ancak bu farklı varyantlar PS5 için gelmemişti. Şimdi ise şirket PS5 için model güncellemesi getirdi.

Japon teknoloji devi, kısa süre önce Avustralya’da görülen yeni CFI-1202’yi göndermeye başlamıştı. Tanınmış YouTuber Austin Evans kısa süre önce konsolu yıkmasına neden olan yeni bir video yaptı. Bu videodan yola çıkarak son modelin piyasaya çıktığında piyasaya sürülen PS5 modellerinden çok daha hafif olduğunu görebiliriz. Daha hafif bir ağırlığın yanı sıra, şirketin yeni konsol varyantı da orijinal PS5 modelinden daha güçlü olarak karşımıza çıkıyor.

Yayınlanan raporlarda, yeni Sony PlayStation 5 CFI-1202’nin Oberon Plus yongası olarak adlandırılan gelişmiş bir AMD Ober işlemciyle kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bu SoC, TSMC tarafından üretilen 6 nm’lik bir işleme dayanıyor. 6nm çipi sayesinde konsol daha serin çalışıyor ve hatta daha küçük bir soğutucuya sahip, bu da onu PS5 varyantlarından daha da hafif hale getiriyor. Bu şekilde kullanıcılara çok daha güçlü bir kasa vermiş olacak.

Sony

Sony, konsollarının yenilenmiş sürümlerini üç yılda bir yayınlıyor. PS5 için hala ikinci yılda olduğumuzu düşünersek yeni sürüme kadar bu tür model güncellemelerinin şart olduğunu söylememiz gerekir, hatta Slim ve Pro modelleri de PS5 için gelebilir. Bakalım süreç bize neler gösterecek. 

Samsung Galaxy S23 Ultra ayrıntıları ortaya çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting