Sony PS5 Ekim ayında mı piyasaya çıkıyor?

sony ps5

Sony’nin devrimsel oyun konsolu PlayStation’ın beşinci versiyonu ne zaman piyasaya çıkacak?

Oyun severlerin büyük merakla beklediği Sony PS5 Ekim ayında piyasada olabilir. PlayStation 5 için henüz resmi bir yayın tarihi bulunmuyor. Ancak Covid-19 salgını nedeniyle eğer işler aksamazsa, Sony Ekim ayında yeni konsolun startını vermek istiyor olabilir.

Sony PS5 oyun dünyasında heyecan yaratacak

Bunun en önemli belirtisi de, Sony’nin Japonya’da verdiği iş ilanı… İlana göre, “PlayStation 5’in Ekim 2020’de yapılacak lansmanını yönetecek ve organize edecek” PR uzmanları aranıyor.

Böylece Sony yöneticilerinin yeni konsolu Ekim ayına yetiştirmeye çalıştığı anlaşılıyor.

Önceki PlayStation cihazlarının gennelikle Kasım ayında piyasaya çıkmasına alışık olduğumuz için, bu “öne çekme” girişiminin Covid-19 endişesi olduğu yorumu da yapılıyor.

Yaz aylarından sonra, grip sezonunda Covid-19 nedeniyle yeniden karantinaların ve evdekal kampanyalarının yoğunlaşması bekleniyor. Dolayısıyla, Sony’nin yeni konsolunu bir an önce satışa çıkarıp, evine kapanacak 3.5 milyar insana PS5 oyunları satmak istediği düşünülüyor.

Waymo sürücüleri işe dönmek istemiyor

PlayStation 5’in önündeki ciddi bir mesele de üretim sorunları olacak. Çin’de Covid-19 nedeniyle tüm fabrikalar durmuşken, tedarik zincirleri çalışmazken, üretim büyük bir soruna dönüşebilir.

sony ps5

Sony’nin büyük bir lansman hazırlığında olduğu anlaşılıyor ancak üretim için gerekli donanım bileşenlerine erişimde yaşanacak sıkıntının üretimi baskılaması mümkün görünüyor. Dolayısıyla, 2020 içinde evine PlayStation 5 sokabilen oyuncular son derece şanslı bir azınlığın parçası olacak gibi olacak.


Sony PS5 Ekim ayında mı piyasaya çıkıyor?” hakkında 2 yorum

  1. PS5i ABD den alsam Türkiyeye getirince cep tlfonu gibi pasoporta kaydı ve ayrıca vergisi varmı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir