TikTok yeni özelliğini duyurdu!

TikTok yeni özelliğini duyurdu!

TikTok, kullanıcıların etkinlikleri keşfetmesine ve doğrudan uygulama üzerinden bilet satın almasına yardımcı olmak için Ticketmaster ile işbirliği yaptığını duyurdu. İşte detaylar.

Sosyal medya uygulamaları arasında oldukça popüler olan TikTok yeni uygulamasını duyurdu. Müzik sanatçıları, komedyenler, spor takımları ve mekanları gibi içerikler için artık platform üzerinden bilet alınabilecek. Kullanıcılar artık Ticketmaster etkinliklerini arayabilir ve videolarında bunlara bağlantı verebilir. Bu özellik başlangıçta yalnızca belirli içerik oluşturuculara açık olacak, ancak zamanla daha fazla kullanıcı erişim kazanacaktır.

TikTok yeni özelliğini duyurdu!

Demi Lovato, OneRepublic, Usher, the Backstreet Boys ve WWE gibi etkinlikler için artık platformdan bilet alınabilecek. Etkinlik bağlantıları ekranın sol alt kısmında görünecek. Kullanıcılar, bir bilet satın almak için bir uygulama içi tarayıcıya dokunabilir veya tıklayabilir.

Ticketmaster, TikTok ile ortaklığın etkinlik organizatörlerinin ve içerik oluşturucuların daha fazla hayrana ve potansiyel bilet alıcısına ulaşmasına yardımcı olacağını söylüyor. Benzer şekilde Snapchat, kullanıcıların etkinlikleri bulmasına yardımcı olmak için Şubat ayında bir Ticketmaster Mini uygulaması eklemişti.

Bu haftanın başlarında, TikTok’un kendi müzik akışı hizmeti üzerinde çalışıyor olabileceği de ortaya çıktı. Bir ticari marka başvurusuna göre, TikTok Müzik hizmeti, insanların “müzik, şarkı, albüm, şarkı sözü satın almasına, çalmasına, paylaşmasına, indirmesine” olanak tanıyacak. Müzik uygulamasının gelmesi halinde şirket Spotify gibi platformlara rakip olacaktır desek yanlış olmaz.

James Webb Uzay Teleskobu, Araba Tekeri Galaksisi’ni görüntüledi