Netflix’in Resident Evil dizisinden ilk fragman

Resident Evil

Netflix’in Resident Evil dizisinden ilk fragman yayınlandı. Sevilen oyun serisinden uyarlanan dizi, 14 Temmuz’da ekrana gelecek.

Netflix son mali çeyrekteki kullanıcı kaybının ardından kendisini finansal olarak zorlu bir sürecin içinde bulmuş olsa da, şirket yeni içerikleriyle yeni kullanıcılar çekerek bu zorlu sürecin üstesinden gelmeyi hedefliyor. Bu amaç doğrultusunda da yeni projelere yatırım yapmaya devam ediyor.

Önümüzdeki dönemde Netflix’te izleyici ile buluşacak yeni yapımlar arasında yeni bir Resident Evil uyarlaması da bulunuyor. Daha önce çeşitli filmlerle beyaz perdede görme şansı yakaladığımız popüler oyun serisi, bu kez dizi olarak ekrana uyarlandı. Merakla beklediğimiz Resident Evil dizisi, 14 Temmuz’da Netflix’e geliyor.

resident evil 2

Heyecanla beklenen dizinin yayın tarihinin yaklaşmasıyla birlikte tanıtım çalışmalarına başlayan Netflix, diziden ilk fragmanı yayınladı. Yayınlanan bu fragman, film serisinden alışık olduğumuzdan farklı bir uyarlamanın bizleri beklediğini gösteriyor. Diziden yayınlanan ilk fragmanı aşağıda bulabilirsiniz.

Dizi, iki farklı zamanda geçiyor: 2022 yılında New Raccoon City’de ölümcül bir salgın ilk kurbanlarını alırken, 14 yıl sonra Londra’ya gittiğimizde genç bir kadının zombilere karşı verdiği hayatta kalma mücadelesine şahit olacağız. Böylece seri bu kez Amerika sınırlarının ötesine geçmiş olacak. Film uyarlamalarında hikaye Los Angeles ya da Las Vegas gibi gerçek şehirlerde geçmiş olsa da ana hikaye ABD dışına taşınmamıştı. Bu değişimin nasıl sonuç vereceğini bekleyip göreceğiz.

Bill Gates küresel ekonomi konusunda endişeli