Pixel 6a, yeni bir ekran içi parmak izi sensörü ile gelecek

Pixel 6 ve 6 Pro, üst düzey özelliklerle geldik ancak bazı özellikleri istenildiği gibi çalışmadığı gözükmüştü, firma şimdi bu özellikleri düzelterek kullanıcıların karşısına çıkacak.

Kullanıcıların bir çoğu ekrandaki parmak izi sensörünün iyi çalışmadığından ve yavaş ve yanlış olduğundan şikayet etti. Artık Google’ın hatalarını düzeltmek istediği ve yaklaşmakta olan Pixel 6a’yı yeni ve geliştirilmiş bir parmak izi sensörüyle tanıtabileceği bildiriliyor.

California teknoloji devi, önceki Pixel 6’daki parmak izi sensörlerini yazılım güncellemeleriyle düzeltmeye çalışmıştı, ancak bu pek bir fark yaratmadı. Ayrıca , kullanıcıların güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için Google’ın Pixel 6 Pro’da Face Unlock’u getireceğine dair söylentiler de var.

Pixel 6a

Google’ın cihaz ve hizmetlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Rick Osterloh, Android Central ile yaptığı röportajda, Pixel 6a’ya gelince, Google, Pixel 6 serisiyle aynı ekran içi sensörü kullanmayacağını söyledi. Yeni sensörün daha iyi mi yoksa öncekiyle aynı mı olacağı henüz belli değil.

Pixel 6a’nın 28 Temmuz’da piyasaya çıkması bekleniyor. Pixel 6a, tasarım açısından Pixel 6’ya çok benzer. Akıllı telefon 6.1 inç ekrana ve 60Hz yenileme hızına sahip. Gorilla Glass 3 ile korunmaktadır. Düşük seviyeli özellikler maliyeti düşürmeye yardımcı olur.

Ahize, 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile eşleştirilmiş aynı Tensor çipi tarafından desteklenmektedir . Optik açısından, akıllı telefon arka tarafında 12,2 megapiksel Sony IMX363 geniş açılı birincil kamera ve 12 megapiksel ultra geniş kamera içeren çift kamera kurulumuyla birlikte geliyor . Ön taraftayken, cihaz özçekimler ve görüntülü aramalar için 8 megapiksel sensöre sahip.

Akıllı telefon, 25W hızlı şarj desteğine sahip 4.400 mAh pil ile besleniyor. Google Pixel 6a, yalnızca bir depolama varyantı ve Siyah, Beyaz ve Nane Yeşili olmak üzere üç renk seçeneği ile gelecek. 449 $ fiyat etiketi ile gelecek ve ön siparişler 21 Temmuz’da başlayacak.

Samsung, ticari mikro LED ekranı The Wall 2022’yi tanıttı