Ana SayfaGenelNetflix'in Assassin's Creed dizisi resmiyet kazandı

Netflix’in Assassin’s Creed dizisi resmiyet kazandı

Netflix’in uzun süredir gündemde olan Assassin’s Creed dizisi için hazırlıklara başlandığı resmi olarak açıklandı.

Bugün Netflix ve Amazon gibi dijital platformların izleyici çekecek dizi arayışında ilk başvurduğu alanlardan biri oyun dünyası oluyor. Bu yüzden son dönemde oyunlardan uyarlanan dizilerin sayısında ciddi bir artış yaşanmış durumda. Bildiğiniz gibi Resident Evil dizisi temmuz ayında Netflix’te yayınlandı. Yıl bitmeden The Last of Us dizisi de izleyici ile buluşmuş olacak.

Ancak bunlar sadece başlangıç. Amazon ve Netflix oyunlardan uyarlanan dizilerinin sayısını hızla arttırıyor. Bildiğiniz gibi Amazon, God of War ve Fallout gibi sevilen oyun serilerinin dizi uyarlaması için hazırlıklara başlamış durumda. Netflix de Horizon Zero Dawn dizisini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Ayrıca bir süredir Netflix’in bir de Assassin’s Creed dizisi hazırladığı konuşuluyordu. Bu proje nihayet resmiyet kazandı.

assassins creed

İlk olarak 2020 yılında duyurulan ancak o günden bu yana sessiz kalınınca rafa kaldırılmış olabileceği düşünülen Assassin’s Creed dizisi şekillenmeye başladı. Ubisoft Forward etkinliğinde dizinin hazırlık aşamasında olduğu resmi olarak açıklanırken, diziyi hazırlayacak isim de paylaşıldı.

Netflix’in Assassin’s Creed dizisini, yine bir diğer Netflix yapımı olan Vikings: Valhalla’nın da başındaki isim olan Jeb Stuart hazırlıyor. Stuart aynı zamanda The Fugitive ve Zor Ölüm (Die Hard) gibi başarılı aksiyon filmlerinin senaristi olarak tanınıyor.

Netflix’in hazırlayacağı dizide hangi hikayeye odaklanacağı henüz netlik kazanmış değil. Ancak projenin başına Vikings: Valhalla’nın yaratıcısı olan Jeb Stuart’ın getirilmesi, Netflix’in Assassin’s Creed Valhalla’yı ekrana uyarlanabileceğini düşündürüyor.

Assassin’s Creed Mirage’dan ilk fragman

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting