Ana SayfaGenelResident Evil dizisi iptal edildi

Resident Evil dizisi iptal edildi

Geçtiğimiz ay Netflix’te izleyici ile buluşan Resident Evil dizisi, beklentileri karşılayamayınca ilk sezonunun ardından iptal edildi.

Oyun dünyasının en başarılı serilerinden biri olan Resident Evil, geçtiğimiz ay yeni dizi uyarlamasıyla izleyicilerin karşısına çıktı. Daha önce çeşitli filmlerle beyaz perdede görme şansı yakaladığımız popüler oyun serisi, bu kez de Netflix tarafından diziye uyarlandı. Netflix orijinal yapımı olan Resident Evil dizisinin ilk sezonu, 14 Temmuz’da yayınlandı.

Dizi, özellikle eleştirmenlerden pek de olumlu yorumlar almadı. Netflix izlenme rakamlarını paylaşmadığı için izleyici nezdinde nasıl karşılık bulduğunu tam olarak bilmesek de gerek sosyal medyada yarattığı etki, gerekse Netflix Top 10 listelerindeki performansı, dizinin beklentilerin altında kaldığı gösterdi. Nitekim bugün gelen haber de, Resident Evil dizisinin beklentilerei karşılayamadığını kanıtladı. Çünkü Netflix, büyük umutlarla hayata geçirdiği diziyi daha ilk sezonun ardından iptal etti. Dizinin 2. sezonu gelmeyecek.

Netflix 'Resident Evil' serisi 14 Temmuz'da başlıyor

Dizi, iki farklı zamanda geçiyor: 2022 yılında New Raccoon City’de ölümcül bir salgın ilk kurbanlarını alırken, 14 yıl sonra Londra’ya gittiğimizde genç bir kadının zombilere karşı verdiği hayatta kalma mücadelesine şahit oluyoruz. Böylece seri bu kez Amerika sınırlarının ötesine geçmiş oluyor. Film uyarlamalarında hikaye Los Angeles ya da Las Vegas gibi gerçek şehirlerde geçmiş olsa da ana hikaye ABD dışına taşınmamıştı.

Dizi uyarlaması pek beğenilmeyen Resident Evil’ın bundan sonra ekrandaki yolculuğunu nasıl sürdüreceğini bekleyip göreceğiz. Ancak yakın zamanda bu evrenden bir dizi ya da film görmemiz pek olası görünmüyor.

House of the Dragon 2. sezon onayını aldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting