Resident Evil 4 Remake’in oynanış videosu yayınlandı

Resident Evil 4

Merakla beklenen Resident Evil 4 Remake’ten bir oynanış videosu bir de hikaye fragmanı yayınlandı. Oyun mart ayında çıkacak.

Oyun dünyasında bu hafta, klasik korku oyunlarının haftası oluyor desek yanlış olmaz herhalde. Hatırlarsanız Konami bu hafta içinde Silent Hill’e özel bir etkinlik düzenledi ve üç yeni Silent Hill oyununu resmen duyurdu. Bunlara bir de yeni bir Silent Hill filminin eşlik edeceği açıklandı. Silent Hill cephesinden uzun süredir beklediğimiz haberleri duymamızla başlayan haftanın sonu ise Resident Evil cephesinden yeni videoların gelmesine sahne oldu.

Capcom, merakla beklenen Resident Evil 4 Remake’ten hem bir hikaye fragmanı hem de bir oynanış videosu yayınladı. Capcom tarafından paylaşılan bu videoları aşağıda bulabilirsiniz.

resident evil 4 remake

Resident Evil 4 Remake, adından da anlaşılacağı üzere 2005 yılında çıkan klasikleşmiş Resident Evil oyununun bir yeniden yapımı olacak. Bildiğiniz gibi serinin 2005 yılında çıkan dördüncü oyunu, serinin en sevilen oyunlarından biri. Belki de en sevileni.

Orijinal oyun gibi Remake de ajan Leon Kennedy’ye odaklanıyor ve Leon’un Amerikan başkanının kızını, istila edilmiş bir İspanyol kasabasından kurtarmaya çalışmasını anlatıyor. Her ne kadar Remake’de oyunun omuz-üstü kamera açısı ve oyun mekanikleri büyük ölçüde korunuyor olsa da Capcom, orijinalle birebir aynı oyunu beklemememiz gerektiğini söylüyor. Çünkü hikayede bazı önemli değişiklikler yapacak. Bu değişiklerle güncellenen mekanikler birleşince oyun severlere yepyeni bir deneyim sunulacak. Tabii orijinalin ruhu mümkün olduğunda korunacak.

4 Mart 2023’te çıkacak Resident Evil 4 Remake; PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S ve PC’ye gelecek.

Netflix bulut oyun işine giriyor