Remedy imzalı Control için 13 dakikalık oynanış videosu

Daha önce Max Payne başta olmak üzere Quantum Break ve Alan Wake gibi kaliteli oyunlarla ismini duyuran Remedy, şimdi de Control ile oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Oyun dünyasında her stüdyonun belli bir tarzı var diyebiliriz. Yani sektörü az çok yakından takip edenler, hangi stüdyodan, nasıl bir oyun geleceğini az çok kestirebiliyorlar. Bu bağlamda Remedy ismini duyduğumuzda da aklımıza psikolojik gerilim tarzı yapımlar geliyor. Oyundaki ana karakterin sık sık kendi iç sesiyle konuştuğu, kasvetli ortama sahip mekanlarda geçen, aksiyon dozajının yer yer yükseldiği fakat genelde düşük tempoda devam eden oyunlardan bahsediyoruz.

Nitekim Remedy tarafından geliştirilen yeni Control de tam olarak böyle bir yapım. Dilerseniz oyun ile ilgili yorumlarımızı okumadan, ilk 13 dakikalık bölümü gösteren oynanış videosuna yukarıdan göz atabilirsiniz.

Videoda da net bir şekilde görüldüğü üzere, oyundaki kasvetli atmosfer daha ilk dakikadan kendisini belli ediyor. Baş karakterin sürekli umutsuz bir ses tonuyla kendi kendine konuşması da cabası.

Aynı Alan Wake’te olduğu gibi genel anlamda düşük bir aksiyon havası mevcut. Elbette bu durum oyunun geneline yayılır mı bilemeyiz. Fakat kesin olan tek birşey var. O da Control’ün shooter tarzı yapımlardan hoşlanan herkese hitap etmediği.

Gears 5 sistem gereksinimleri belli oldu

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin