Reklamlı Disney Plus fiyatı belli oldu! İşte detaylar!

Disney Plus akışında reklamlar sunmaya başlayacak

Şu sıralar dijital yayın sektöründe yeni bir trend var. Reklamlı abonelik sistemi. Netflix’in ardından Disney Plus da reklamlı abonelik sisteminin startını veriyor.

Reklamlı Disney Plus fiyatı belli oldu! İşte detaylar! Dijital yayın sektöründeki platfromlar yeni bir modelin startını verdi. Reklamlı abonelik sistemi. Bilindiği üzere Netflix şu sıralar reklamlı abonelik sistemi için startı vermiş durumda. Her ne kadar ülkemizde henüz bu sistem hayata geçmemiş olsa da test sürecinin başladığı bazı ülkeler mevcut. Muhtemelen yeni yılla birlikte reklamlı Netflix versiyonu ülkemizde de hizmete sunulacaktır.

Disney Plus akışında reklamlar sunmaya başlayacak

Reklamlı yayın sürümüne geçen tek isim Netflix değil. Şu sıralar Netflix’in en büyük rakibi konumunda yer alan Disney Plus da reklamlı sürüme geçmek için gün sayıyor.

Disney Plus akışında reklamlar sunmaya başlayacak

Reklamlı Disney Plus fiyatı belli oldu! İşte detaylar!

Disney Plus geçtiğimiz günlerde fiyat tarifesini de açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Disney Plus’ın reklamlı sürümü Basic olarak adlandırılacak ve 7.99 dolarlık bir fiyata sahip olacak. Reklamsız sürüm ise 11 dolar olarak fiyatlandırıldı. Yani iki sürüm arasında yüzde 40’a yakın bir fiyat farkı var.

Disney+

Elbette Türkiye fiyatı aynı olmayacaktır. Muhtemelen Disney Plus’ın reklamlı sürümü ülkemizde 20 TL gibi bir fiyatla karşımıza çıkabilir. Fakat şimdilik bu konuda yorum yapmak için erken. Dip not olarak hatırlatalım. Disney Plus ülkemize ilk girdiğinde erken abonelik fırsatıyla 12 aylık 279 TL’ye satılmıştı.

Mass Effect 5 hakkında yeni detaylar paylaşıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir