Instagram web yenilenmiş tasarım ile karşınızda!

Instagram web yenilenmiş tasarım ile karşınızda!

Nihayet geçen yıl web üzerinden paylaşıma izin veren Instagram, masaüstü web uygulamasında değişiklikler yapmaya devam ediyor. İşte tüm detaylar.

TechCrunch’ın bildirdiğine göre, en son güncelleme sayesind web versiyonu mobil uygulamanın daha büyük bir sürümü gibi görünmeyecek. Bunun yerine büyük ekranlardan daha iyi yararlanan bir yenileme kullanıcı arayüzü sunulacak.

Instagram Şefi Adam Mosseri, dün açıklanan yeni uygulama içi zamanlayıcı ile birlikte güncellemeyi duyurdu. Bir videoda, “Birçok insanın web’i çoklu görev için kullandığını biliyoruz ve Instagram’ın çevrimiçi olarak mümkün olduğunca harika bir deneyim olduğundan emin olmak istedik” dedi. “Dolayısıyla daha temiz, daha hızlı ve kullanımı daha kolay ve şimdi büyük ekranlı monitörlerden yararlanmak için tasarladık” ifadelerini ekledi.

Instagram web yenilenmiş tasarım ile karşınızda!

Yukarıda gösterildiği gibi, ana sayfa, arama, keşfetme, mesajlar ve bildirim menüleri, ekran boyutuna bağlı olarak simgelere dönüşen yeni bir yan raya taşındı. Profiliniz, önerileriniz ve daha fazlası sağdayken hikayeler en üstte gösterilecek. Herhangi bir menü seçeneği seçildiğinde, sol menü çubuğu kalacak ve gezinmeyi daha hızlı ve kolay hale gelecek.

Yeni arayüz, Instagram’ın web’de kullanımını kolaylaştırıyor, ancak 9to5Mac’in belirttiği gibi hala özel bir iPad uygulaması ortada yok. Bu yılın başlarında Mosseri, iPad’in özel bir Instagram uygulamasını öncelik haline getirmek için “yeterince büyük olmadığını” söyledi. Şimdi, en azından, daha iyi bir deneyim elde etmek için bunun yerine web sürümünü kullanabilirsiniz.

Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro için güncelleme yayınlandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir