Reklamlı Disney Plus aboneliği yeniden düzenlenecek

Disney+

Disney Plus kullanıcılardan gelen yoğun şikayetler sonrasında reklamlı abonelik programını gözden geçirme kararı aldı. Disney’in reklam gösterimi konusunda tüm rakiplerini geride bıraktığı ve 1 saatlik program süresince 10 dakikaya yakın reklam göstererek işi abarttığı belirtildi. İşte tüm detaylar.

Reklamlı Disney Plus aboneliği yeniden düzenlenecek. NBC’den Peacock, her saat içerik için beş dakikadan fazla reklam yayınlamıyor, HBO Max ise saatte dört dakika reklam gösteriyor. Disney Plus’ın planlanan reklam sayısı, bir saat içinde dokuz ila 12 reklam arasında çalışan Disney’in sahip olduğu Hulu’yu bile geride bırakıyor.

Disney Plus akışında reklamlar sunmaya başlayacak

Reklamların içeriğine gelince, şirketin aile dostu imajını korumak için temkinli bir yaklaşım sergilediği bildiriliyor. Disney, alkol veya siyasetle ilgili herhangi bir şey gibi yetişkinlere yönelik temaları olabilecek reklamları kesmekle kalmıyor – Variety, Disney’in rakiplerinden gelen reklamları da kabul etmeyeceğini bildiriyor.

Disney Plus akışında reklamlar sunmaya başlayacak

Reklamlı Disney Plus aboneliği yeniden düzenlenecek

Disney, bir çocuk profili tarafından da kullanılıyorsa, reklamları tüm şovlardan kaldırmayı planlıyor. Duruma aşina olan kaynaklar, Variety’ye Disney’in, bir kullanıcının çocuk profili olmasa bile okul öncesi izleyicilere yönelik şovlardaki reklamları kaldıracağını söylüyor.

Disney+ 10 milyon

Mart ayında Disney, 2022’nin sonlarında ABD’de daha ucuz, reklam destekli bir seçenek sunacağını ve daha sonra gelecek yıl diğer ülkelerde kullanıma sunulacağını duyurmuştu. Daha ucuz seçeneğin ne kadara mal olacağına dair herhangi bir ayrıntı yok – Disney Plus şu anda reklamlar olmadan ayda 7,99 dolar.

Star Wars Squadrons bu hafta Epic Games’te ücretsiz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir