Realme GT 3, 240 W hızlı şarj özelliği ile tanıtıldı

rr5

MWC 2023’de firmalar yeni cihazlarını tanıtırken, birçok muhteşem yeni cihaza da şahit olduk. Bunlardan biri de Realme GT 3 akıllı telefon oldu.

Realme GT 3’ün öncelikle hayranlık uyandırdığını belirtelim. Cihazın hayranlık uyandıran özelliğine gelecek olursak 4.600 mAh bataryası sadece dokuz buçuk dakikada tamamen şarj olabiliyor ve bu da onu piyasadaki en hızlı şarj olan telefonlardan biri yapıyorHızlı şarjı ile beraber ahize ayrıca ilginç bir RGB çivili sırtına sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Popüler Nothing Phone 1’in aksine GT 3’ün arka kısmındaki ışıklandırma, arka kısmın tamamını değil, kameralarının sağındaki küçük bir kareyi kapsıyor. 

Realme GT 3

Realme akıllı telefon oldukça standart özelliklere sahip. 6.74 inç 144Hz OLED ekrana sahip. Çözünürlük, %100 DCI-P3 kapsamı ve 1.500 Hz dokunmatik örnekleme oranıyla 2772 x 1240 pikseldir. Telefon, Qualcomm’dan geçen yılki Snapdragon 8 Plus Gen 1 SoC tarafından desteklenmektedir. İşlemci, 16 GB’a kadar RAM ve 1 TB depolama ile eşleştirilmiştir. Güvenlik için ekran altı parmak izi sensörü bulunuyor.

Telefonun kamera bölümü oldukça sıradan. 8MP ultra geniş lens ve 2MP makro atıcı ile birlikte 50MP birincil kamera alıyorsunuz. Tıklama özçekimleri için, ekranın üst kısmında ortalanmış bir delik içine yerleştirilmiş bir 16MP Samsung sensörü vardır. Isı dağılımı için bir buhar odası ve çok katmanlı grafit içeren 8 bileşenli bir soğutma sistemi bulunuyor.

Realme GT 3′ için siyah, beyaz ve mor olarak 3 alternatif renk seçeneği sunulacak ve 5 farklı depolama kapasitesi seçenği olacak. Cihazın fiyatı 649 dolar olacak tam olarak ne zaman satışa çıkacağı şu an için belli değil. 

OnePlus Buds Pro 2 için yeni alternatif renk sunuldu


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir