Realme GT 6 Resmen Tanıtıldı

Realme GT6

Son günlerin çok konuşulan telefonu Realme GT 6, nihayet resmi olarak tanıtıldı. Telefon etkileyici özelliklerle geliyor.

Üst üste gelen sızıntılar ve açıklamalarla son birkaç haftadır teknoloji dünyasının gündemini epey meşgul eden Realme GT 6, nihayet resmi olarak tanıtıldı. Bugün gerçekleşen lansman öncesi Realme’nin yaptığı paylaşımlar sayesinde telefonun pek çok özelliğini önceden öğrenme şansı yakalamıştık. Bugün gerçekleşen lansman etkinliğiyle birlikte geri kalan özellikler de netlik kazanmış oldu.

Realme GT 6, Snapdragon 8s Gen 3 yonga setinden güç alıyor. Realme bunun “bugüne kadarki en gelişmiş Snapdragon 8s Gen 3 telefonu” olduğunu söylüyor. Telefonda bu yonga setine tercihe göre 12 ya da 16 GB RAM eşlik ediyor. Telefon 5500 mAh’lık bir bataryaya sahip. Bu bataryada 120 W hızlı şarj özelliği bulunuyor. Realme, telefonun çift hücreli batarya yapısı ve hızlı şarj özelliği sayesinde 10 dakika içinde yüzde 50, 28 dakika içinde ise yüzde 100 şarj olacağını söylüyor.

Realme GT6

Realme GT6, 6.78 inçlik AMOLED bir ekrana sahip. BOE tarafından üretilen bu ekranın çözünürlüğü 1.5K, maksimum parlaklığı ise 6000 nit. Bu ekranın üzerinde 32 megapiksellik selfie kamerası bulunuyor. Telefonun arka kamerasının ana lensi 50 megapiksellik Sony LYT-808. Ona 50 megapiksellik telefoto kamera ile 8 megapiksellik geniş açılı lens eşlik ediyor.

Realme’nin yeni amiral gemisi akıllı telefonu, aynı zamanda GT serisinin global pazara döndüğü model de olacak. Çünkü şirket bu telefonu daha çıkar çıkmaz çok sayıda pazara sunmayı hedefliyor. Telefonun çok yakında Türkiye, İtalya, Endonezya, İspanya, Tayland, Malezya, Meksika, Filipinler, Brezilya, Polonya ve Suudi Arabistan’da satışa sunulacağı doğrudan Realme tarafından duyuruldu.

Telefonun 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanına sahip versiyonu 700 euroya, 16 GB RAM ve 512 GB dahili depolama alanına sahip versiyonu ise 825 euroya satışa sunulacak.

Samsung Galaxy S25 Tek Bir Yonga Setiyle Çıkabilir