Ana SayfaGenelPlayStation 5, PlayStation 4'ten daha çok satacak

PlayStation 5, PlayStation 4’ten daha çok satacak

Sony Interactive Entertainment yeni nesil konsolunun başarısından hayli emin. Zira PlayStation 5 satışlarının PlayStation 4 satışlarına oranla daha yüksek olması bekleniyor.

Önümüzdeki dönemde satışa sunulacak olan PS5 için geri sayım devam ediyor. Hatırlanacağı üzere hem Sony, hem de Microsoft kısa süre önce yeni nesil konsollarının çıkış tarihi ve fiyatı ile ilgili bilgilendirmede bulunmuştu.

Hali hazırda Xbox Series X ve Series S’in Türkiye fiyatları belli olsa da Sony’den konu hakkında bir açıklama gelmiş değil. Muhtemelen önümüzdeki günlerde PlayStation Türkiye de yeni nesil konsolunun ülkemizdeki satış fiyatını açıklayacaktır. Dürüst olmak gerekirse bu fiyatın 9000 TL’nin altında olmasını kimse beklemiyor. Dijital versiyon ise muhtemelen 8000 TL civarında bir fiyata gelecektir.

PlayStation 5

Geçtiğimiz günlerde Sony CEO’su Jim Ryan PS5 satışları ile ilgili bazı söylemlerde bulundu. Ryan ön siparişe çıkan konsolun fazlasıyla ilgi gördüğünü hatırlatarak satış rakamları tarafında büyük beklentilere sahip olduklarını açıkladı.

PlayStation 5 adeta yok satacak

Ryan PS5 satışlarının, son derece başarılı bir çıkış gerçekleştiren PS4’ü bile geride bırakacağını iddia etti. Özellikle ilk mali çeyrekte PS5’in PS4’ten çok daha fazla satması bekleniyor. Elbette bu satış beklentisinde güçlü çıkış oyunlarının rolü de hayli fazla.

Gerçekten de PS5’in PS4 satışlarını geçmesi çok da zor değil. Özellikle de Sony’nin birinci parti oyunlarıyla bu durum mümkün olacaktır. Lakin yine de şimdilik konuşmak için erken.

Apple iPhone 12 için tarih verdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting