Sony, PlayStation 5’in geriye dönük uyumluluğu için çalışıyor (mu?)


Yeni nesil konsollar gerçekten çok güçlü. Harika görsellere sahip pek çok oyunu oynayabiliyoruz, ama bazen de nostalji ağır basıyor. Geriye dönük uyumluluk kapsamında oynamak istediğimiz pek çok oyun var. Lakin firmaların bu konuya yeterince ilgi göstermediğini söyleyebiliriz. İşte bu durum, Sony’nin PlayStation 5 konsoluyla değişebilir.

Sony, PlayStation 5’in geriye dönük uyumluluğu için çalışıyor (mu?)

Sony’nin PlayStation 5 konsoluna ait olduğu iddia edilen yeni bir patent dosyası internette görüldü. PlayStation 4’ün Baş Mimarı Mark Cerny’nin tasarladığı belirtilen bu patent, “geriye dönük uyumluluk” ile ilgili bir emulatör patenti ve fazlasıyla kapsamlı olduğunu söyleyebiliriz. Öyle ki yalnızca birkaç PlayStation konsolundan değil, muhtemelen PS4 hariç tüm PlayStation konsollarından bahsediliyor. Yani eğer planlar kağıt üzerinden pratiğe aktarılabilirse, PS5’te bütün eski PlayStation oyunları oynanabilecek. Bu gerçekten de çok heyecan verici (Böylece PS Classic gibi şeylere de gerek kalmaz hem).

Sony, PlayStation 5'in geriye dönük uyumluluğu için çalışıyor (mu?)

Tabii ki böyle bir patent başvurusu ya da patentin olması, Sony’nin mutlaka PS5’te böyle bir özelliği getireceği anlamını taşımıyor. Yine de Sony, oyuncuların bu yönde bir beklentisi olduğunu iyi biliyor.

Tahminler, yeni PS konsolunun 2020’den önce satışa sunulmayacağı yönünde. Söylentilere göre bu yeni konsolda AMD’nin 8 çekirdekli Ryzen CPU’su ve yine grafik tarafında AMD’nin Navi mimarisi kullanılacak. Konsol fiyatının da 500 dolar olacağı söyleniyor.

Facebook, Hristiyan nüfusunu geride bıraktı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin