PlayStation 5 için oyun geliştirmek çok kolay

ps5

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5 hakkında önemli açıklamalarda bulundu. İşte konu hakkındaki detaylar.

Uzun süredir geliştirme aşamasında bulunan yeni nesil PlayStation konsolu, büyük bir aksilik yaşanmazsa önümüzdeki yılın sonlarına doğru satışa sunulmuş olacak. Sony hali hazırda PS5 geliştirme kitlerini yapımcı stüdyolara göndermiş durumda.

Şirketin önemli isimlerinden biri olan Jim Ryan bu konu hakkında konuştu ve geliştiricilerden gelen dönütleri oyun severlerle paylaştı.

Ryan, geliştiricilerin PlayStation 5’ten hayli memnun olduklarını ve bu konsol için oyun geliştirmenin fazlasıyla basit olduğunu vurguladı. Yapımcı stüdyolar, önceki PlayStation konsolları ile karşılaştırıldığında, PlayStation 5 için oyun geliştirmenin, kodlama yapmanın çok daha basit olduğuna vurgu yapmış.

Ryan, PlayStation’ın gelecek planlarından da bahsetti. Sony olarak stüdyo yelpazesini genişletmek istediklerinin altını çizen Ryan, önümüzdeki dönemde yeni stüdyolar satın alacaklarını söyledi. Hatırlanacağı üzere Sony son olarak Insomniac ile gündeme gelmişti.

Bu arada dip not olarak tekrardan hatırlatalım. Yeni PlayStation konsolunun önümüzdeki yılın ortalarında tanıtılması bekleniyor. Konsolun satışı ise yıl sonuna doğru başlayacak.

PS5 çıkış tarihi ve fiyatı hakkındaki tüm detaylar için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir