Ana SayfaGeneliPhone 12 için Apple tarih verdi

iPhone 12 için Apple tarih verdi

iPhone’cular hadi yine iyisiniz. Merakla beklediğiniz iPhone 12’nin medyaya tanıtılacağı tarih belli oldu. 5G özelliğine sahip olacak ilk iPhone olacak telfon, Apple ekosistemini nihayet 5G ortamına taşıyacak. Peki yeni iPhone ne zaman tanıtılıyor?

iPhone 12 için Apple’ın tanıtım yapacağı tarih, 13 Ekim olarak açıklandı. Yani 6 gün sonra. Medyaya gönderilen basın davetlerinde, tatlişko bir İngilizce laf oyunuyla “Hi, Speed” mesajı veren Apple, böylece yüksek hızlı 5G bağlantıya sahip olacak iPhone’u nihayet tanıtacağının işaretini de vermiş oldu.

iPhone 12 için heyecanlı mısınız?

Şirketten sızan bilgilere göre Apple iki farklı model iPhone 12 Pro ve iki farklı model standart iPhone 12 tanıtacak. Hepsinin de 5G bağlantılı olması bekleniyor.

Standart iPhone 12 modellerinin 5.4 inç boyut sahip olacağı düşünülüyor. Pro versiyonun ise 6.7 inç ekranla geleceği biliniyor. Bu boyut, şimdiye kadar üretilen en büyük iPhone olacak. Ayrıca yeni iPhone’ların çok farklı bir tasarım diline sahip olacağı da düşünülüyor. Zira iPhone kullanıcıları uzun zamandır benzer iPhone tasarımları nedeniyle şikayette bulunuyordu.

iphone 12 için

Apple’ın ayrıca, artık alay konusu olan şarj meselesine de cevap vereceği düşünülüyor. Apple’ın rakibi firmaların, Apple’ın çok çabuk tükenen şarjıyla alay etmek için iPhone sahiplerine powerbank dağıtması hala hepimizin hatırında. Apple bu defa şarjı çok daha uzun dayanacak bir telefon piyasaya sürecek gibi görünüyor.

Spotify şarkı sözü ile arama için kolları sıvadı!

iPhone 12’nin fiyatı hakkındaki detaylara ise ilerleyen saatlerde değineceğiz. Bakalım yeni iPhone satın almak isteyen masum Türk köylüsü bu defa kaç dönüm tarla satmak zorunda kalacak. Haberlerimizi takip edin. Türkiye’deki satış fiyatı da kulağımıza çalınmış olabilir.

Peki siz yeni iPhone 12 hakkında ne düşünüyorsunuz? Yeni iPhone’dan bekledikleriniz nedir?

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting