PlayStation 5 ısınma sorunu ile gündemde

Sony, PS4 üretimine devam ediyor

Sony’nin yeni nesil konsolu bir takım ısınma sorunları ile boğuşuyor. Ortaya çıkan raporlara göre konsol ani bir şekilde yük altında olmasa bile kendi kendine ısınıyor. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

PlayStation 5 ısınma sorunu ile gündemde. Oyun sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony yeni nesil konsolu PS5’i 2020’de satışa sunmuştu. PlayStation 5 Türkiye’de dahil olmak üzere pek çok ülkede adeta yok satmıştı. Hala da yok satmaya devam ediyor. Zira PS5 şimdi bile Türkiye’de karaborsada satılıyor.

PS5 güncellemesi TikTok benzeri bir düzenleyici getiriyor!

Reddit’te bazı kullanıcılar birkaç saatlik oyundan sonra PS5’in aşırı ısındığı ve brick yani kullanılmaz hale geldiği yönünde şikayetlerde bulundu. Genel kanı bu durumun güncelleme odaklı bir sorun olduğu yönünde. Çünkü bu şikayeti belirten kişi sayısı hayli sınırlı. Yani bir eldeki parmak sayısını bile geçmiyor.

Şimdiye kadar binlerce PS5 satıldığını düşünürsek, bu tarz soruna sahip bir kaç hatalı cihazın çıkması normal gibi görünüyor.

Playstation 5 ısınma sorunu

PlayStation 5 ısınma sorunu ile gündemde

Hali hazırda bozulan cihazlar garanti kapsamında olduğu için bir sıkıntı söz konusu değil. Kaldı ki benzer sorunlar Xbox Series X‘te de ortaya çıkmıştı. Genel itibariyle bu tarz sorunlar her konsolun ilk çıkışında yaşanıyor.

Hatırlanacağı üzere Xbox 360 uzun bir süre 3 kırmızı ışık hatası ile gündemde kalmıştı. Üstelik bu hata Xbox 360 konsollarında hayli yaygın bir şekilde görünüyordu.

Xbox Series S

Dolayısıyla bu hata ile kıyaslandığında PS5’te ortaya çıkan ısınma problemine sorun bile denemez. Elbette önümüzdeki günlerde bu tarz şikayetlerin sayısı artarsa işin rengi değişebilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Black Friday’de iPhone 14 kıtlığı yaşandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir