Ana SayfaGenelPlayStation 5 ısınma sorunu ile gündemde

PlayStation 5 ısınma sorunu ile gündemde

Sony’nin kısa süre önce satışa sunduğu PlayStation 5 ısınma sorunu ile gündemde. İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Oyun sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony yeni nesil konsolu PS5’i kısa süre önce satışa sunmuştu. PlayStation 5 Türkiye’de dahil olmak üzere pek çok ülkede adeta yok satmıştı.

Reddit’te bazı kullanıcılar birkaç saatlik oyundan sonra PS5’in aşırı ısındığı ve brick yani kullanılmaz hale geldiği yönünde şikayetlerde bulundu. Genel kanı bu durumun güncelleme odaklı bir sorun olduğu yönünde. Çünkü bu şikayeti belirten kişi sayısı hayli sınırlı. Yani bir eldeki parmak sayısını bile geçmiyor.

Şimdiye kadar binlerce PS5 satıldığını düşünürsek, bu tarz soruna sahip bir kaç hatalı cihazın çıkması normal gibi görünüyor.

Playstation 5 ısınma sorunu

PlayStation 5 ısınma sorunu ile can sıktı

Hali hazırda bozulan cihazlar garanti kapsamında olduğu için bir sıkıntı söz konusu değil. Kaldı ki benzer sorunlar Xbox Series X‘te de ortaya çıkmıştı. Genel itibariyle bu tarz sorunlar her konsolun ilk çıkışında yaşanıyor.

Hatırlanacağı üzere Xbox 360 uzun bir süre 3 kırmızı ışık hatası ile gündemde kalmıştı. Üstelik bu hata Xbox 360 konsollarında hayli yaygın bir şekilde görünüyordu.

Dolayısıyla bu hata ile kıyaslandığında PS5’te ortaya çıkan ısınma problemine sorun bile denemez. Elbette önümüzdeki günlerde bu tarz şikayetlerin sayısı artarsa işin rengi değişebilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yeni Xiaomi Redmi modeli TENAA’da ortaya çıktı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU