Ana SayfaGenelPandemi yüzünden ölen evsizlerin sayısı arttı

Pandemi yüzünden ölen evsizlerin sayısı arttı

Pandemi yüzünden ölen evsizlerin sayısında ciddi bir artış yaşandı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Yetkililer, pandemi çıktığı ilk yılda Los Angeles County’nin evsiz nüfusu arasında aşırı dozda uyuşturucu kullanımında artış olduğunu duyurdu. Virüsün yayılmasını önlemek için hizmetlerin büyük ölçüde azaltılmasının ardından akıl sağlığı ve madde bağımlılığı tedavisi ortaya çıktı. LA County Halk Sağlığı Departmanından bir rapor, 1 Nisan 2020 ile 31 Mart 2021 arasında yaklaşık 1.988 kişinin öldüğünü ve bir önceki yıla göre yüzde 56 artış olduğunu gösterdi.

pandemi evsiz ölüm

Aşırı dozda uyuşturucu, pandeminin ilk yılında yüzde 78 arttı. Pandemi öncesi yılda, Halk Sağlığı Departmanı 402 ölümcül aşırı doz bildirdi. Rapora göre, salgından sonraki yıl, sayı neredeyse iki katına çıkarak 715’e ulaştı. Raporda, koroner kalp hastalığının pandeminin ilk yılında 309 ölüm ve bir önceki yıla göre neredeyse yüzde 30 artışla ikinci önde gelen ölüm nedeni olduğu belirtildi.

Raporda, salgının ilk yılında 179 evsizin Covid-19’dan öldüğü tespit edildi. Yetkililer, salgının ardından zaten büyüyen bir uyuşturucu ve aşırı doz sorununu daha da kötüleştirdiğini söyledi. Ölümlerin çoğunluğuna yüzde 75 oranında metamfetamin gözlemdi, bu da kabaca bir önceki yılla aynı bir oran.

Birinci Bölge Amiri Hilda L. Solis, “Bu rapordaki bulgular gerçek bir olağanüstü hali yansıtıyor” dedi. “Bir toplumda, bu yılki evsiz ölüm raporunda ortaya çıkan sonuçlardan hiçbirimizin derinden rahatsız olmaması kabul edilemez.”

Google Pixel Watch’ın nihai tasarımı ortaya çıktı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting