OnePlus Samsung ile rekabete hazırlanıyor

samsung

Çinli teknoloji şirketi OnePlus, her geçen gün pazar payını biraz daha arttırırken, son hamlesiyle birlikte asıl amacını net bir şekilde ortaya koymuş oldu.

OnePlus Samsung ile rekabete hazırlanıyor. Akıllı telefon dünyasının yükselen yıldızı OnePlus, pazar payını her geçen gün biraz daha arttıran bir isim. Aslına bakarsak, Çinli şirket piyasaya sürdüğü birbirinden güçlü modellerle bu gelişimini kesinlikle hak ediyor.

OnePlus Snapdragon 8 Gen 1 SoC ile gelecek olan OnePlus

Üstelik son zamanlarda giriş ve orta seviyeye yönelik çıkarttığı modeller, neredeyse aynı gün teknoloji dünyasının gündemine oturmayı başarıyor. Başlı başına bu durum bile OnePlus’ın artık adını büyük şirketler arasına yazdırmaya başladığının bir kanıtı. Ancak OnePlus, sadece telefon satışlarıyla değil yazılım desteğiyle de sektörün en büyük olan Samsung ile yarış içerisine girmeye hazır.

oneplus pad 1

OnePlus Samsung ile rekabete hazırlanıyor

Çinli şirketten yapılan son açıklamaya göre, 2023 yılından itibaren satışa sunulacak belli başlı akıllı telefon modellerinde, yeni sürüm güncellemesi en az 4 sene güvenlik güncellemeleri ise en az 5 sene olacak. Peki bu süreler size bir şey hatırlattı mı? Evet doğru bildiniz, geçtiğimiz aylarda Güney Koreli teknoloji devi Samsung’da artık amiral gemisi modelleri için 4 yıl yeni sürüm güncellemesi, 5 yıl da güvenlik güncellemesi yapmayı taahhüt etmişti.oneplus pad 2

Burada OnePlus’la ilgili bir noktaya dikkat çekelim. Şirket henüz söz konusu güncelleme sürelerinin hangi modelleri için geçerli olduğunu açıklamış değil. Ancak Samsung’un izinden gittiğini düşünecek olursak, OnePlus’ın da bu sözünü yalnızca amiral gemisi modelleri için uygulayacağını söyleyebiliriz.

Motorola Moto X40 Pro görselleri sızdırıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir