OnePlus Pad 2 yılın ikinci yarısında küresel pazarda satışa çıkacak

OnePlus Pad 2 2

OnePlus Pad geçtiğimiz Şubat ayında küresel pazara giriş yapmıştı. Şirket şimdi tabletin devamı olacak olan OnePlus Pad 2 üzerinde çalışıyor. Cihazın çıkış tarihi konusunda bilgiler geldi.

Önemli teknoloji blogerlarından Max Jambor X’den yaptığı açıklamada,OnePlus Pad 2’nin 2024’ün ikinci yarısında piyasaya sürüleceğini açıkladı. Ancak tablet hakkında daha fazla ayrıntıdan bahsetmiyor. Hatırlamak gerekirse, birinci nesil OnePlus Pad, öncekinin küresel çıkışından bir ay sonra Çin’de OPPO Pad 2 olarak piyasaya sürüldü. OnePlus Pad 2 için de durumun aynı olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

OnePlus Pad 2

Tabletin bu kategoride önemli rakiplerinin olduğunu söyleyelim. Yine yakın zamanda piyasaya sürülmesi beklenen OPPO Pad 3 bunlardan biri diyebiliriz.  OnePlus Pad 2 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 işlemci tarafından destekleneceği iletildi. Eğer bunun gerçekten doğru olduğu ortaya çıkarsa, yerleşik Dimensity 9000 SoC ile donatılmış önceki modele kıyasla önemli bir yükseltmeye sahip olacak. Bunun ile beraber en büyük rakibi olacak olan OPPO Pad 3’ün bu yılın ikinci çeyreğinde, yani Nisan’dan Haziran’a kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Önce Pad 2’nin mi yoksa OPPO Pad 3’ün mü çıkacağını bekleyip görmemiz gerekecek.  OPPO Pad 3’ün dezavantajı küresel pazarda satışa çıkmama ihtimalini söyleyebiliriz. Çünkü diğer özelliklere gelecek olursak fiyatı dahi aynı olması bekleniyor.

Huawei’nin yeni akıllı saatleri yepyeni bir teknolojiyle gelecek