Huawei’nin yeni akıllı saatleri yepyeni bir teknolojiyle gelecek

huawei 2

Huawei, akıllı saat sektöründe en yenilikçi firmalardan biri diyebiliriz. Şirketin yeni çıkaracağı akıllı saatler de bu unvana neden sahip olduğunu gösteriyor.

Teknoloji devi çıkaracağı yeni akıllı saatler için hazırlıklarına devam ediyor. Yeni akıllı saatlerin henüz tüm özellikleri belli olmasa da önemli birkaç özelliği ortaya çıkmış durumda. Gelen bilgilere göre akıllı saatlere otomobillere entegre bir şekilde çalışabilecek. Bunun sinyalleri ise sızdırılan bir videoda ortaya çıktı. Kullanıcı arabaya yaklaştığında akıllı saati üzerinden aracın farlarını yakıyor ve araç kilidi otomatik olarak açılıyor. ICCE UWB (Ultra Geniş Bant) dokunmatik olmayan araç kontrolü adı verilen bu teknoloji bir ilk olacak.

Huawei UWB no touch car control

Bu ay Huawei P70 ile birlikte piyasaya sürülmesi beklenen akıllı saat , bu UWB teknolojisini destekleyen ilk küresel saat olacak. Spekülasyonlar tam model etrafında dönerken, bu modelin daha önce sızdırılan Huawei Watch 4 Pro Space Exploration Edition ya da tamamen yeni bir akıllı saat serisi olabileceği belirtiliyor. Space Exploration Edition’ın tasarımı da ortaya çıkmış durumda; koyu renk şeması, kırmızı dokulu çerçeve ve koyu titanyum kasaya sahip olacağı görülüyor.

Huawei

Huawei’nin 11 Nisan’da yapılması planlandığı bildirilen HarmonyOS Spring Communication Conference’da yeni otomobil ve PC ürünlerini tanıtması bekleniyor. Etkinlik, Huawei’nin Chery ile birlikte geliştirdiği ilk otomobil olan Luxeed S7 temelli olsa da yeni diğer cihazlarını tanıtacak. Bu cihazlardan MateBook X Pro serisinin olması bekleniyor.

Apple Robot Üretip Satmayı Planlıyor