Minecraft filmi için geri sayım başladı

minecraft 2

2014 yılından beri çıkması beklenen Minecraft’ın filmi için sona gelinmiş durumda. Filmin çekimleri tamamlanırken film hakkında bazı detaylar da ortaya çıktı.

İsveçli geliştirici Markus Alexej Persson (Notch) tarafından geliştirilen Minecraft, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014 yılında 2,5 milyar dolar karşılığında Microsoft tarafından satın alınmıştı. Satın alım sonrası yapılan ekstra görüşmeler ile beraber oyunun sinemaya aktarılacağı da paylaşılmıştı. 10 senelik bir süre sonunda oyunun film çekimleri tamamlandı. Film, 4 Nisan 2025‘te Amerika Birleşik Devletleri‘nde vizyona girecek.

Minecraft

Ocak 2024 de çekimleri başlanan film çoğunlukla Yeni Zelanda’da çekildi. Legendary Pictures, Mojang ve Vertigo Entertainment tarafından üretilen, dağıtımını ise Warner Bros’un üstlendiği Minecraft filmi için yönetmen koltuğunda Jared Hess bulunuyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Jason Momoa, Jack Black, Emma Myers, Jennifer Coolidge, Kate McKinnon ve Jemaine Clement gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmde, merakla beklenen Steve karakterini ise Jack Black canlandıracak. Minecraft filme çevirilen oyunlar arasına girecek daha önce Prince Of Persia, Mortal Kombat,Hitman, Warcraft, Dota 2 gibi oyunların da filmleri yapılmıştı. Oyun özellikle küçük yaştaki çocukların da bağımlısı olması nedeniyle diğerlerinden ayrılıyor diyebiliriz. Bakalım film beklenildiği gibi yüksek izleyici kitlesine sahip olabilecek mi.

Huawei’nin yeni akıllı saatleri yepyeni bir teknolojiyle gelecek