Nothing şimdi de NFT işine girdi

Nothing

Geçtiğimiz günlerde ilk akıllı telefonu Nothing Phone’u piyasaya süren Nothing, şimdi de ilk NFT’lerini kullanıcılara sundu.

OnePlus’ın kurucusu olan Carl Pei’nin yeni şirketi Nothing, merakla beklenen ilk akıllı telefonunu geçtiğimiz günlerde ön siparişe açtı. Ancak şirket ilk telefonunun satışı konusunda ilginç bir strateji uyguluyor. Her isteyen Nothing Phone (1) için sipariş veremiyor. Bunun yerine telefon, davetiye sistemiyle satılıyor. Davetiye almak için başvuran kişiler sıraya alınıyor ve sıraları geldiğinde davetiyeleri gönderiliyor. Ayrıca telefonun geliştirme süreci boyunca şirkete destek veren topluluk üyelerine de özel olarak davetiye gönderiliyor.

Nothing Phone 1

İlk akıllı telefonunun çıkışında ilginç bir strateji izleyerek adından söz ettirmeyi başaran şirket, başarı yakalamak için ilginç adımlar atmaya devam ediyor. Şirketin bu yoldaki bir sonraki adımı da NFT dünyasına doğru oldu. Nothing, ilk NFT’lerini kullanıcılarına sundu.

Şirket ilk akıllı telefonunda olduğu gibi NFT’lerini de genel kullanıcı kitlesine açmadan önce sınırlı sayıda kişiye sunuyor. Bu kişilerin başında yine şirkete destek veren topluluk üyeleri geliyor. Discord topluluğunda “Power User” statüsünde olan üyeler, şirketin Black Dot NFT adını verdiği sınırlı sayıdaki NFT’lerinden alabilecek. Ayrıca bu kişiler otomatik olarak telefon için de davetiyeye kavuşacak.

Black Dot NFT’ler MetaMask gibi kripto cüzdanlarından işlem görecek. İlk başta topluluk üyelerine özel olarak sunulan bu NFT’ler, bir süre sonra Opensea üzerinden herkese açılacak. Bildiğiniz gibi Opensea bugün en popüler NFT marketlerinden biri haline gelmiş durumda. Bu NFT’lerin ne kadara satılacağı veya hangi blockchain üzerinden işleneceği şimdilik bilinmiyor.

Nothing, NFT pazarını bir fırsat olarak görmüş olsa da şirketin bu pazarda başarılı olabileceğine inananların sayısı çok fazla değil. İlk olarak NFT pazarı zaten düşüşte ve eskisi kadar ilgi görmüyor. İkinci olarak da şirketin NFT’lerin dönen küplerin içindeki noktalardan ibaret, bu yüzden çok fazla ilgi görecekleri zannedilmiyor. Ancak bu girişimin nasıl sonuç vereceğini elbette zaman gösterecek.

Tesla’nın işten çıkardıkları Apple ve Amazon’a gidiyor


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir