Twitter ortak tweet özelliği getiriyor: İlk defa ortaya çıktı

Twitter ortak tweet özelliği

Twitter ortak tweet özelliği ile birlikte kullanıcıları tatmin etmeye çalışacak. Birçok kişinin kullandığı bu uygulama bugünlerde yeni denemeler yapıyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Twitter ortak tweet için çalışmalar yürütüyor. Milyarlarca insana hizmet veren bu tür şirketler genelde kullanıcı deneyimini ön planda tutmaya çalışıyor. İşte tam da kullanıcı deneyimini geliştirecek yeni bir özellik denemesi yapılıyor.

Twitter ortak tweet özelliği

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda Twitter mobil uygulaması içerisinde video altyazı özelliğinin eklendiği açıklanmıştı. Böylece uygulama içerisinde video altyazı izlemek mümkün hale geldi. YouTube uzun bir süredir böyle bir özelliği zaten kullanıyordu. Şimdi ise Twitter yepyeni bir özelliğin denemesini gerçekleştiriyor.

Twitter ortak tweet özelliği geliyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre bundan sonra ortak tweet atılabilecek. Normalde böyle bir şey yapmak imkansızdı. Fakat yeni geliştirilen Twitter özelliği ile birlikte kolay bir şekilde ortaklaşa paylaşım yapmanız mümkün olacak. Bu alanda paylaşımları ile bilinen Twitter fenomeni ilk özelliği denedi.

Twitter ortak tweet özelliği

Henüz sınırlı bir süre için test edilen bu özellik markaların ve kişilerin yeni kitlelere ulaşmasına destek sağlayacak. Ortak tweetlere erişimi olan kişiler tweet atma bölümünden bu özelliği kullanabilecek. Ayrıca ortak yazar için diğer hesapları davet etmek mümkün olacak. Twitter birçok kullanıcının bu yeni özelliği kullanmasını istiyor.

Twitter daha fazla kişiye ulaşmanızı istiyor

ABD’li sosyal medyada devi Twitter hem markaların hem de kişilerin çok daha fazla kişiye ulaşması için gayret gösteriyor. Genellikle markalar kendi ürünlerini veya şirketlerini tanıtmak için sınırlı bir kitleyi kullanıyor. Ancak yeni gelen özellik ile birlikte daha fazla kişiye ulaşmak mümkün olacak.

Twitter, çalışanlarına Elon Musk anlaşması hakkında tweet atmamalarını söyledi

Diğer birçok sosyal medya platformları ile farklı özellikleri bulunan Twitter bu özelliği şimdilik sadece sınırlı sayıda hesap için aktif hale getirdi. Önümüzdeki haftalarda çok daha fazla hesap bu özelliği kullanabilecek.