Nothing Phone (2) iddialı geliyor

Nothing Phone (2)

Nothing Phone (2) ile ilgili ilk detayları MWC 2023’te paylaşan Nothing, telefonun Snapdragon 8 serisi bir yonga setinden güç alacağını duyurdu.

OnePlus’ın kurucusu olan Carl Pei’nin yeni şirketi Nothing, merakla beklenen ilk akıllı telefonunu geçtiğimiz yıl kullanıcıların beğenisine sundu. Ancak şirket ilk telefonunu doğrudan satışa çıkarmak yerine ilginç bir strateji uygulayarak telefonu davetiye sistemi ile satışa çıkardı. İnsanların telefonu satın alabilmek için davetiye sırasına girmesi gerekiyordu. Şirket, bu strateji sayesinde telefonun daha çok ilgi göreceğini umuyordu. Nitekim öyle de oldu ve Nothing Phone (1) satış rakamlarıyla şirketin yüzünü güldürdü.

İlk akıllı telefonunun yakaladığı başarıyla birlikte iyi bir momentum yakalayan Nothing, geçtiğimiz aylarda ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Şirketin yeni kablosuz kulaklığı Nothing Ear (stick) ekim ayında tanıtıldı. Nothing Ear (stick) ile birlikte faaliyet gösterdiği alanları genişleten Nothing, şimdi tekrar odağını akıllı telefon pazarına çevirmiş durumda. Şirket, yeni akıllı telefonu Nothing Phone (2)’yi bu yıl kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor.

nothing phone 2 1

Şu sıralar Barselona’da düzenlenen MWC 2023’e katılan şirketlerden olan Nothing, bu fuarda düzenlediği panelde Nothing Phone (2) hakkında önemli detaylar paylaştı. Şık tasarımıyla dikkat çekmiş olsa da aslında teknik özellikleri bakımından Nothing Phone (1) orta segmente yakın duran bir telefondu. Ancak görünen o ki Nothing Phone (2) orta segmentten ziyade üst segmentteki amiral gemisi telefonlarla yarışacak. Çünkü Nothing, yeni akıllı telefonunun Snapdragon 8 serisi bir yonga setinden güç alacağını duyurdu.

Bildiğiniz gibi Snapdragon 8 serisi yonga setleri, şu anda piyasadaki en güçlü Android telefonlarda kullanılan yonga setlerini oluşturuyor. Bu da Nothing’in yeni telefonunun en üst segmentteki telefonlarla yarışacağı anlamına geliyor. Çünkü Nothing, Qualcomm’un şu anda piyasadaki en güçlü yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2’yi değil de Gen 1 gibi önceki nesilden bir yonga setini kullansa bile bu oldukça güçlü bir telefon piyasaya sürmesi için yeterli olacaktır.

Elon Musk kendi “sansürsüz” ChatGPT’sini geliştiriyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir