Netflix’in yeni özellikleri merak uyandırıyor!

Netflix Rusya'ya rest çekti!

Medya dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Netflix, iki yeni özellik ile kullanıcılarının gönüllerini yeniden almaya hazırlanıyor.

Netflix’in yeni özellikleri merak uyandırıyor! Netflix, dünyanın en önemli ücretli aboneliğe dayalı video akış platformlarından birisi konumunda. Şirket, bu başarısını ülkemizde de sürdürüyor. Her ne kadar BluTV, Exxen, PuHu TV gibi pek çok önemli rakibi olsa da, Netflix’in hale ülkemizde lider platform olduğu bilinen bir gerçek. Öte yandan şirket, yakın zamanda ücretlere zam yapmasından dolayı önemli sayılabilecek bir sayıda müşteri kaybı yaşamıştı. Bu gelişmenin ardından Netflix’in önceliği için bir taraftan bu kayıpları durdurmak, diğer taraftan ise aboneliğini sonlandıran müşterilerini geri kazanmak oldu diyebiliriz.

Netflix'in yeni özellikleri

Şirketin bu kapsamda üzerinde çalıştığı iki yeni özellik ise bir hayli heyecan verici. Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre, Netflix’in üzerinde çalıştığı ilk önemli özellik canlı yayınlar.

Netflix'in yeni özellikleri

Netflix’in yeni özellikleri merak uyandırıyor!

Buna göre şirket, platformda yer alan yapımların yanı sıra belli başlı bazı kategorilerde canlı yayın özelliğini devreye sokmayı planlıyor. Gelen ilk bilgilere göre, özellikle bir senaryoya bağlı olmayan gösteriler canlı yayın özelliğinin kullanılacağı ilk yapımlar olacak.

Netflix'in yeni özellikleri

Netflix’in üzerinde çalıştığı diğer özellik ise “canlı oylama” özelliği. Platformda yer alan ve yarışma tipinde olan programlarda, bu özelliğin devreye girmesiyle birlikte izleyiciler destekledikleri yarışmacılar için oy verebilecekler. Bu da, başlı başına yeni bir dönemin başlangıcı demek. Özellikle ülkemizde olduğu gibi yarışma kültürünün yoğun olduğu bölgelerde, oylamaların canlı yayın esnasında eş zamanlı olarak yapılabilecek olması, yeni bir medya döneminin başlaması manasına gelecektir.

Apple iPhone ve iPad’lerde kullanacağı katlanabilir ekranları test etmeye başladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir