Ana sayfa Genel Netflix Hindistan için 420 milyon dolar harcayacak

Netflix Hindistan için 420 milyon dolar harcayacak

Online yayıncılık dünyasında, dev şirketler arasındaki rekabet hızla büyüyor. Onlarca milyar dolara ulaşan pastadaki payını büyütmek isteyen yayıncı şirketler içerik üretmek için milyar dolarları gözden çıkarmış durumda. Netflix Hindistan pazarındaki dev seyirci kitlesini kazanmak için 420 milyon dolar bütçe ayırdığını duyurarak rekabetin boyutunu ortaya koydu.

Netflix’in açıklamasına göre şirket Hindistan’daki seyircilerin ilgi göstereceği yeni yapımlar oluşturmak için Hintli yapımcılara ve içerik üreticilerine 420 milyon dolar akıtacak.

Netflix Hindistan sinemacılarını ihya edecek

Hindistan’ın sinema sektörü önemli bir ekonomik devinime sahip ancak Netflix’in desteği ile Hindistan sinema sektörünün dünyadaki etkisinin büyüyeceği de tahmin ediliyor.

Netflix üzerinden dünya izleyicilerine daha kolay ulaşacak olan Hindistan filmleri ve dizileri, aynı zamanda büyük bir sınav da vermiş olacak. Bugüne kadar komedi-müzikal ve ikinci sınıf aksiyon filmleriyle ön plana çıkan Hindistan sinemasının 420 milyon dolarlık destekle beraber daha yüksek kaliteli işler üretmesi bekleniyor.

Netflix’in rakamlarına göre Hindistan dizileri bu güne kadar Hindistan dışında 27 milyon eve girdi. Bu da Netflix’in Hintli sinemacılara güven duymasının önünü açtı. Yeni yatırımla beraber, artık çok daha popüler dizilerin, Hindistan’dan çıktığına şahit olacağız gibi görünüyor.

Öte yandna online yayın devi 2020 yılında dünya çapında içerik üretmek için 15 milyar dolarlık harcama yapacak. Bu rakamın 420 milyon dolarının 1.3 milyar insanın yaşadığı Hindistan’a gideceği kesinleşti. Peki acaba Türk yapımcılar Netflix’in 15 milyar dolarlık bütçesinden ne kadar pay alabilecek? Bu konuda henüz bir bilgi yok.

Kerimcan Durmaz hapis cezasına çarptırıldı

Ancak Netflix’in 2018 ve 2019 için Türk yapımcılarına yaptırdığı dizilerden memnun olduğu biliniyor. Yakın gelecekte Türk dizi/sinema sektörü de Netflix’in milyar dolarlarından yüksek pay alabilir.

netflix hindistan

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Google Stadia Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Google’ın kısa süre önce belli ülkelerde kullanıma sunduğu Stadia ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte Google Stadia için olası Türkiye senaryoları. Teknoloji ve yazılım dünyasının önde...

Son Haberler