Netflix hesap paylaşmanın sona ereceği tarih açıklandı

Netflix canlı yayın

Netflix hesap paylaşımı son günlerini yaşıyor. Hesap paylaşımını engelleyecek yeni sistemin devreye sokulacağı tarih açıklandı.

Netflix son çeyrekte 7 milyondan fazla yeni aboneye kavuşarak yeniden yükselişe geçti ve finansal durumunu da biraz toparladı toparlamasına ama 2022’de yaşadığı çöküş şirkette pek çok şeyi değiştirdi. 2022’de büyümesinin yavaşlaması yüzünden bir anda kendisini finansal bir krizin içinde bulan şirket, bir daha benzer bir tabloyla karşılaşmamak için önemli değişiklikler yapıyor. Bir yandan kullanıcılara daha cazip bir seçenek sunabilmek için düşük fiyatlı reklamlı paketini kullanıma sunan şirket, bir yandan da kurallara aykırı olan ama bugüne kadar peşine düşmediği hesap paylaşımının önüne geçecek bir sistemi devreye sokmaya hazırlanıyor.

Hatırlarsanız Netflix, geçtiğimiz yıl bir açıklama yaparak normalde de yasak olan ama şirketin engellemek için özel bir gayret sarf etmediği hesap paylaşımına artık müsamaha gösterilmeyeceğini duyurmuştu. Yakında devreye sokulacak sistem sayesinde hesap paylaşımının engelleneceği açıklanmıştı. İşte geçtiğimiz yıl duyurulan bu sistemin ne zaman devreye sokulacağı belli oldu.

Netflix ve Microsoft arasında gizli anlaşma!

Netflix, bu yeni sistemin 2023’ün ilk çeyreği bitmeden daha geniş bir ölçekte devreye sokulacağını açıkladı. Bu da mart ayına geldiğimizde artık hesap paylaşım döneminin sona ermiş olacağı anlamına geliyor. Bu tarihten sonra hesap paylaşmak isteyen kişilerin ek ücret ödemesi gerekecek.

Şirket, bu yeni sistem sayesinde kullanıcı sayısını arttırmayı hedefliyor. Netflix hesabı olmayan, bunun yerine bir tanıdığının hesabını kullanan kişilerden bir kısmı bu sistem devreye girdiğinde platformu hepten bırakacak olsa da önemli bir kısmının kendi hesabını açacağı umuluyor. Çünkü yayınlanan son rakamlara göre, aboneliği bulunan 222 milyon hane, hesaplarını aboneliği olmayan 100 milyon haneyle paylaşıyor. Bu da 100 milyon potansiyel müşterinin platforma ücretsiz eriştiği anlamına geliyor.

Oppo Reno 8T serisi tüm detaylarıyla görüldü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir