Instagram yeni ‘Sessiz Modu özelliğini devreye soktu

jn

Instagram, kullanıcıların uygulamı kademeli olarak kullanabileceği çeşitli alternatiflere sahip ve uygulamaya ara verebilecekleri “Sessiz Mod” adlı yeni bir özelliğin kullanıma sundu.

Özelliği açıklamadan önce İnstagram’ın bu yeni modu şu an için ABD, Birleşik Krallık, İrlanda, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da bulunan kullanıcılara açtığını tüm dünyada ise daha sonra kullanıma açacağını belirtelim.  Bu özellik, gelen bildirimleri susturduğu gibi DM’lere de otomatik yanıt veriyor ve şu anda uygulamada aktif olmadığınızı arkadaşlarınıza bildirmek için durumunuzu “Sessiz Modda” olarak ayarlar. Şirket ayrıca, uygulamayı gece geç saatlerde kullanıyorlarsa, genç kullanıcılardan özelliği etkinleştirmelerini isteyecek.

“Sessiz Mod” güncellemesi, genişletilmiş ebeveyn denetimi araçlarını ve önerileri yönetmek için diğer araçları da içeren, kullanıma sunulan çeşitli değişikliklerden biri. Şirket bu özellikle genç kullanıcılar için sosyal medyanın potansiyel zararlarından endişe duyulduğu ve yeni yasakların gelebileceği dönemde geldiğini söyleyelim.

Instagram

Instagram bunun ile beraber gençlerin gizli verilerini korumak ve istenmeyen yetişkinlerle teması azaltmak, reklam hedeflemeyi sınırlamak, gençlerin yetişkinlere yönelik içeriğe erişimini kısıtlamak ve ebeveynlerin ebeveyn denetimleri yoluyla gençlerin Instagram kullanımını izlemesine ve yönetmesine yardımcı olmak için diğerleri de dahil olmak üzere birkaç genç güvenlik özelliği ekledi. 

Sessiz Mod özelliği, yalnızca kullanıcıları mola vermeye iten bir araç sunmakla kalmaz, aynı zamanda düzenli olarak kullandığınız ve başkalarının sizi beklediği bir uygulamadan biraz uzaklaşmaya çalışmanın beraberinde getirdiği gerçek dünya etkilerine odaklanır. uygun olmak. Özellikle gençler için Instagram, popüler bir mesajlaşma aracı haline geldi. Sessiz Mod ile Instagram kullanıcıları ara vermeyi, çalışmayı, uyumayı veya başka bir şekilde ayrılmayı seçebilir. Sessiz Mod’dan çıktığınızda uygulama, kendinizi toparlamanıza yardımcı olmak için çalışmadığınız süre boyunca neler kaçırdığınızın bir özetini sunduğunu belirtelim.

Galaxy A34 5G sertifikasını aldı, yakında piyasada!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir