Motorola Edge 30 Neo performans testinde görüldü

Motorola Edge 30 Neo

Motorola’nın yakında piyasaya sürmesi beklenen yeni akıllı telefonu Motorola Edge 30 Neo, Geekbench performans testinde görüldü.

Motorola akıllı telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Motorola Edge 30 serisinden biri standart biri Pro model olmak üzere iki farklı model çıkaran şirket, Edge 30 serisine yeni bir model daha eklemeye hazırlanıyor. Bu üçüncü model, Geekbench performans testinde görülen Motorola Edge 30 Neo olacak.

Edge 30 Neo’nun Geekbench performans testinde görülmesiyle birlikte telefonun teknik özellikleri hakkında yeni detaylar da ortaya çıktı.

Motorola Edge 30 Neo 2

Telefonun yonga seti hakkında net bir bilgi bulunmasa da telefonun sekiz çekirdekli 2.2GHz bir işlemciden güç aldığı görülüyor. Bu yonga setinin Snapdragon 695 olabileceği söyleniyor. Android 12 işletim sistemi kullanan telefonun RAM’i ise 8 GB. Öte yandan dahili depolama alanının 256 GB olması bekleniyor.

Daha önce gelen bilgilere göre telefon 6.28 inçlik FullHD+ bir POLED ekrana sahip olacak. Ekranın yenilenme hızı ise 120Hz olacak. 4020 mAh bataryaya sahip telefonda 30W hızlı şarj özelliği de bulunacak.

Kamera tarafına geldiğimizde ise telefonun 32 megapiksellik bir selfie kamerasına ve üçlü bir arka kamera sistemine sahip olacağı söyleniyor. Yine iddialara göre göre bu üçlü kamera sisteminin ana lensi 64 megapiksel olacak. Geniş açılı lens ise 13 megapiksel olacak.

Motorola Edge 30 Neo’nun bazı pazarlarda Motorola Edge 30 Lite adıyla satışa sunulması bekleniyor ama telefonun tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği belirsizliğini koruyor.

vivo V25 Pro performans testinde görüldü