Ana SayfaGenelVolkswagen ID.4'ün daha ucuz bir versiyonu geliyor

Volkswagen ID.4’ün daha ucuz bir versiyonu geliyor

Volkswagen, 2020 yılında çıkardığı tamamen elektrikli SUV’u ID.4’ün daha düşük fiyatlı yeni bir versiyonunu satışa sunmaya hazırlanıyor.

Alman otomobil devi Volkswagen, bir yandan elektrikli otomobillerinin sayısını hızla arttırmaya devam ederken, bir yandan da daha fazla kullanıcıya ulaşabilmek için bu otomobilleri çeşitlendiriyor. Üst segment modeller çıkardığı gibi daha düşük maliyetli elektrikli otomobiller de çıkarıyor. Bu bağlamda şirket, popüler elektrikli otomobili ID.4’ün de daha ucuz bir versiyonunu çıkarmaya hazırlanıyor.

Tamamen elektrikli bir SUV olan ID.4’ün bu daha düşük maliyetli versiyonu, daha küçük bir batarya ile geliyor. Alman otomobil üreticisi, özellikle son dönemde yaşanan ekonomik durgunluk sebebiyle, daha düşük fiyatlı bir ID.4’ün daha çok ilgi göreceğine inanıyor.

Volkswagen ID.4 1

Şirketin Amerika ayağı tarafından yapılan açıklamada, 2023 model ID.4’ün üç farklı versiyonunun satılacağı duyuruldu. 62 kWh bataryaya sahip olan en düşük versiyon 37.500 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.

Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan bu düşüş fiyatlı versiyonun seri üretimine geçtiğimiz günlerde şirketin Tennessee’deki fabrikasında başlandı. Aracın fiyatını düşürmek için daha küçük bir batarya kullanan Alman otomobil üreticisi, iç dizayn gibi diğer konularda ise herhangi bir kesintiye gitmeyecek gibi duruyor. ID.4 SUV’un 2023 modelinde en düşük fiyatlı versiyon da en üst versiyon gibi 12 inç dokunmatik panelle geliyor.

Son dönemde tüm dünyada yaşanan tedarik ve stok sıkıntıları sebebiyle fiyatlarının yukarı tırmandığı bu dönemde Volkswagen’in aksine bir yol izleyerek fiyatları düşürmesi, otomobil üreticisinin rakiplerinin önüne geçmesine yardımcı olabilir. Şirketin bu denemesinin nasıl sonuç vereceğini bekleyip göreceğiz.

vivo V25 Pro performans testinde görüldü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting